هنروتجربه: مراسم افتتاحیه هفتمین جشنواره بین‌المللی «فیلم شهر» چهارشنبه ۲۶ تیر با حضور اهالی هنر و جمعی از مدیران سینمایی در محل پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، هاشم میرزاخانی دبیر هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر به ارائه گزارشی از فعالیت‌های جشنواره فیلم شهر پرداخت و درباره پردیس ملت محل برگزاری این جشنواره گفت:« پردیس ملت به عنوان سرمایه اجتماعی و پایگاه مهم برای هنرمندان مورد توجه بوده است و از این به بعد میزبان رویدادهای مهم سینمایی کشور خواهد بود و تلاش می‌کنیم تعداد سالن‌های بیشتری برای این دوره از جشنواره فیلم فجر آماده شود.»

در ادامه از هنرمند پیشکسوت داریوش اسدزاده که این روزها در بیمارستان به‌سر می‌برد، تقدیر شد و مراسم با صحبت‌های اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره اهمیت و تاثیرگذاری اجتماعی سینما وآثار سینمایی ادامه یافت. در افتتاحیه جشنواره فیلم شهر از پروانه معصومی هم تقدیر شد.

در بخش دیگری از این مراسم برگزیدگان چند بخش این جشنواره از جمله بخش اقلام تبلیغاتی سینمای ایران اعلام شدند.برای اهدای جوایز بخش اقلام تبلیغاتی ساعد نیک ذات، آرش معیریان و حسین انتظامی روی صحنه آمدند.

در بخش لوگو تندیس و دیپلم افتخار به محمد روح‌الامین برای مجموعه آثارش اهدا شد.

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار برای بهترین پوستر آثار کوتاه و مستند را علی باقری برای فیلم «مسافر فوکوشیما» دریافت کرد.

تندیس و دیپلم افتخار بهترین پوستر فیلم بلند هم به طاها ذاکر برای فیلم «کوپال»تعلق گرفت.

در بخش عکس تندیس و دیپلم افتخار به امیرحسین شجاعی برای فیلم «متری شیش و نیم»اهدا شد.

تندیس و دیپلم افتخار بهترین آنونس را هم  روح الله موحدی برای فیلم «گرگ بازی» اهدا شد.