هنروتجربه: اگر فکر می‌کنید رستوران‌های غذای فوری (فست فود) غذاهای «سالم» هم دارند، مورگان اسپرلاک فیلم‌ساز این‌جاست تا حقیقت تلخ را با شما در میان بگذارد.

اسپرلاک سیزده سال پس از این‌که با قسمت اول مستندش «مرا حسابی گنده کن» / Super Size Me در کانون توجه و تحسین قرار گرفت، با قسمت دوم فیلمش برگشته است تا یک بار صنعت تغذیه را به چالش بکشد. همان طور که در آنونس جدید «مرا حسابی گنده کن۲: مرغ مقدس!» دیده می‌شود، از شیوه قدیمی‌اش بهره نبرده است و برای اثبات حقانیت خود به یک رژیم غذایی تماماً غذای آماده رو نیاورده است.

مورگان اسپرلاک در «مرا حسابی گنده کن۲» به این ایده می‌پردازد که این رستوران‌ها به جای غذای «سالم»، زباله‌های فرایندی را به خورد ملت می‌دهند؛ و برای اثبات این موضوع می‌خواهد رستوران غذای آماده‌ای باز کند و کاملاً با مشتریانش صادق باشد. طبق شناختی که از این فیلم‌ساز داریم بی‌شک او درباره امراض غذاهای آماده نطق نخواهد کرد و مثل آثار قبلی‌اش با چاشنی شوخ‌طبعی عملاً دست به کار می‌شود!

این فیلم که اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره بین‌المللی تورنتو ۲۰۱۷ تجربه کرد و مورد توجه تماشاگران هم قرار گرفت، بالأخره از سیزدهم سپتامبر (۲۲ شهریور) هم‌زمان با آغاز اکران محدودش به صورت آنلاین و مجازی هم عرضه خواهد شد.

  • پلی‌لیست