هنروتجربه: گرتا گرویک و اسکار ایزاک با نمایش «سه خواهر» آنتون چخوف روی‌ صحنه می‌روند.

سم گولد کارگردان برنده جایزه تونی این اقتباس جدید از نمایشنامه «سه خواهر» آنتون چخوف را در دو فصل ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰  روی صحنه می‌برد.

این نمایشنامه نخستین بار سال ۱۹۰۲ روی صحنه رفت و روایت زندگی خواهران پروزروف در شهری کوچک است که پس از درگذشت پدرشان می‌خواهند به مسکو بازگردند و از زندگی در آن شهر خلاص شوند.

گرتا گرویک با نگارش فیلمنامه و کارگردان «لیدی برد» در سال ۲۰۱۷ ، نامزد اسکار  بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه  شد. او قرار است «باربی» را هم بر مبنای فیلمنامه‌ای به قلم خودش جلوی دوربین ببرد. در این فیلم که ۲۰۲۰ اکران می‌شود مارگو رابی نقش‌آفرینی خواهد کرد.

ایزاک از بازیگران «جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر» در بازسازی انیمیشن «خانواده آدامز» هم صداپیشگی کرده است. هر دوی این فیلم‌ها تا پایان امسال راهی اکران می‌شوند. ایزاک  پیش‌تر نیز در تئاتر نقش رومئو در نمایش «رومئو و ژولیت» را ایفاکرده و نیز بازیگر «دو جنتلمن از ورونا» بوده است.

نمایشنامه «سه خواهر» درباره پوسیدگی و نابودی تدریجی اشرافیت اواخر قرن نوزدهم و آغاز قرن بیستم روسیه و جست‌وجویی برای یافتن معنای زندگی در دنیای جدید است. این نمایشنامه شرحی بر زندگی و دل‌مشغولی‌های خانواده پروزروف شامل سه خواهر به نام‌های اولگا، ماشا و ایرینا و برادرشان آندرئی است. اعضا این خانواده از وضعیت موجود خود ناراضی هستند و چشم‌انداز آینده را تیره و تار و امیدهای خویش را برباد رفته می‌بیند.

ورایتی