هنروتجربه: فیلم‌های خاطره‌انگیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تابستان ۱۳۹۸ در باشگاه «هنروتجربه» به شکل رایگان در شهرهای تهران، شیراز و اصفهان نمایش داده می‌شود.

به گزارش  اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فیلم‌های خاطره‌انگیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تابستان ۱۳۹۸ در بخش چشم‌انداز برنامه تابستانه باشگاه «هنر و تجربه» به شکل رایگان در شهرهای تهران، شیراز و اصفهان نمایش داده می‌شود.طی این برنامه که اولین دوره آن با همکاری فیلم‌خانه ملی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود، تابستان امسال هر چهارشنبه فیلم‌هایی از سینمای کلاسیک ایران را رایگان برای عموم مردم نمایش می‌دهد.

روز ۹ مرداد نسخه ترمیم شده پویانمایی‌های «زال و سیمرغ»، «رخ»، «گلباران»، «ملک خورشید»، «منم آن‌که…» و «هفت شهر» همه از آثار علی‌اکبر صادقی نمایش داده می‌شود.روز ۱۶ مرداد فیلم سینمایی «دونده» و ۲۳ مرداد نیز ۲ فیلم «انتظار» و «ساز دهنی» از آثار امیر نادری اکران می شود.

در همین‌حال بر اساس جدول پخش برنامه تابستانه باشگاه «هنروتجربه» روز ۳۰ مرداد علاقه‌مندان می‌توانند فیلم‌های دیگر کانون با عنوان‌های «پسر شرقی» و «اسب» ساخته مسعود کیمیایی را تماشا کنند.فیلم «پری» به کارگردانی زکریا هاشمی و فیلم‌های «چنین کنند حکایت» و «پدیده» هر دو از آثار محمدرضا اصلانی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز روز ۶ شهریور روی پرده نمایش می‌رود.

فیلم‌های باشگاه «هنروتجربه» هر چهارشنبه در پردیس چارسوی تهران و شهر آفتاب شیراز ساعت ۲۰ نمایش داده می‌شود و در سیتی سنتر اصفهان نیز ساعت ۱۹ پذیرای علاقه‌مندان است.