هنروتجربه: برایان دی‌پالما برای نخستین بار قصد نگارش و انتشار یک رمان را دارد.

به گزارش انترتینمنت ویکلی، برایان دی پالما کارگردان قصد دارد توانایی قصه‌گویی بر پرده نقره‌ای را این بار به صفحات کاغذ منتقل کند. این کارگردان مطرح هالیوود اولین رمانش را که با همکاری سوزان لمن نوشته شده، بهار آینده منتشر می‌کند.

«آیا مارها ضروری هستند؟» عنوان این رمان است. داستان این رمان درباره سناتوری است که علیه زنش که به بیماری پارکینسون مبتلا شده، با همکار زیبا و جوانش توطئه می‌کند. وقتی همه نقشه‌ها به هم می‌ریزد، سناتور از یکی از دستیارانش می‌خواهد اوضاع را روبه‌راه کند اما عواقب مرگبار این ماجراها از واشنگتن تا پاریس کشیده شده است.

عنوان این رمان یادآور فیلم کلاسیک ۱۹۴۰ با عنوان «لیدی ایو» از پرستون استرجس است که در صحنه‌ای از آن هنری فوندا را در حال خواندن کتابی با عنوان «آیا مارها ضروری هستند؟» نشان می‌دهد.

دی پالما در کارنامه‌اش کارگردانی آثاری چون«صورت زخمی» و «ماموریت غیرممکن»، «تسخیر ناپذیران» و… را دارد.سوزان لمن نیز دبیر پیشین نیویورک تایمز است که برای واشنگتن پست، نیویورکر و دیگر نشریات معتبر هم مطلب می‌نوشت. پ

همکاری این دو همین حالا یک هوادار بزرگ دارد و او مارتین اسکورسیزی است که می‌گوید:« این رمان همان طنینی را دارد که طنزهای سیاه و تلخ دارند؛ درست همان طور که فیلم‌های دی پالما هستند.» اسکورسیزی تاکید می‌کند:« مثل این است که یک فیلم جدید از دی پالما ببینی.»

منبع:خبرگزاری مهر