هنر و تجربه: فیلم‌های سینمایی زیادی هستند که آدم‌بدهای اهریمنی دارند، اما آدم‌بد ترسناک مستند جدید سونی پیکچرز کلاسیک با عنوان «روی کوهنِ من کجاست؟» یک نمونه واقعی است که احتمالاً بیش از اغلب آدم‌ها تاریخ ایالات متحده را تحت تأثیر قرار داده است.

«روی کوهن من کجاست؟» که آنونس جدیدش به‌تازگی منتشر شده، درباره چهره‌ای است که خیلی‌ها تا امروز اسمش را هم نشنیده بودند اما تأثیر شگرفی بر وضعیت سیاسی این روزگار داشته است. روی کوهن وکیلی است که نامش با بعضی از تفرقه‌اندازترین مسائل و چهره‌های سیاسی تاریخ آمریکا گره خورده است؛ از وکالت سناتور جوزف مک‌کارتی و مشارکت در تحقیقات بدنام او در دهه ۱۹۵۰ تا بدل‌شدن به مرشد شخصی و سیاسی دانلد ترامپ.

این مستند اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره فیلم ساندنس تجربه کرد و برای تصاحب جایزه بزرگ هیأت داوران رقابت کرد. کارگردانش مت تیرنائور سال گذشته هم با فیلم قبلی‌اش «استودیو ۵۴» در ساندنس حضور داشت. او بیش‌تر با مستند تحسین‌شده «والِنتینو: آخرین امپراتور» (۲۰۰۸) شناخته می‌شود.

«روی کوهن من کجاست؟» از بیستم سپتامبر (۲۹ شهریور) به صورت محدود در سینماها روی پرده می‌رود ولی قرار است اکران گسترده‌تری نسبت به سایر مستندها و آثار هنری داشته باشد.

  • پلی‌لیست