هنروتجربه:مستند «خانه خدا» در سومین برنامه «تابستانه» باشگاه فیلم هنروتجربه به نمایش در می‌آید.

سومین برنامه‌ «تابستانه‌» باشگاه هنروتجربه،چهارشنبه دوم مرداد ماه ساعت ۲۰ در سالن شماره‌ پنج پردیس سینمایی چارسو، به نمایش مستند «خانه‌ خدا»، اختصاص دارد. این مستند که توسط فیلم‌خانه‌ ملی ایران ترمیم شده،همین روز ساعت ۲۰ در شهر آفتاب شیراز و ساعت ۱۹ در سیتی‌سنتر اصفهان نمایش داده می‌شود.

«خانه‌ خدا» مستندی ۹۰ دقیقهای است که در سال ۱۳۴۵ تولید شده و در آن مراحل مختلف مراسم حج به نمایش گذاشته می‌شود. هر چند در عنوان‌بندی‌ نام کارگردان ثبت نشده اما در منابع اسم ابوالقاسم رضایی به عنوان کارگردان آمده‌است. از جلال مقدم به عنوان مشاور و از ابراهیم گلستان به عنوان تدوین‌گر این مستند یاد می‌شود. اسدالله پیمان و محمود سعادت گویندگی «خانه‌ خدا» را برعهده داشته‌اند و فیلم‌برداران آن احمد شیرازی، نعمت حقیقی، محمود ایثاری و عباس دستمالچی بوده‌اند.

«خانه‌ خدا» از معدود مستندهای قدیمی ایرانی است که به نمایش عمومی درآمد. ابوالقاسم رضایی در زمان اکران برای جلب مخاطب دست به اقدامات نوآورانه‌ای زد و با دادن شربت نذری در مقابل سینما و اسپند دود کردن و جمع کردن عکس فیلم‌های خارجی از سالن انتظار سینما، فضا را برای نمایش فیلمی مذهبی فراهم کرد.

ورود برای علاقه‌مندان به برنامه باشگاه هنروتجربه آزاد و رایگان است اما با توجه به محدودیت سالن نمایش متقاضیان می‌توانند یک ساعت زودتر از محل گیشه، بلیت دریافت کنند.