هنر و تجربه: باربارا لینگ طراح تولید اثر جدید کوئنتین تارانتینو در گفت‌وگوی تازه‌ای با «آرکی‌تِکچِرِل دیجِست» از منابع الهام ویژه‌اش در این پروژه گفته است.

«روزی روزگاری در هالیوود» با بازی‌های لئوناردو دی‌کاپریو، برد پیت، مارگو رابی و آل پاچینو، برداشت آزادی هم هست از کشتار چارلز منسن/ شارن تیت، و ماجراهایش در لس‌آنجلس دهه ۱۹۶۰ روی می‌دهد. اما لینگ که خودش زاده لس‌آنجلس است و یکی از طراحان تولید کهنه‌کار سینماست، چنین توضیح داده: «این فیلم، نامه عاشقانه کوئنتین به شهری است که در آن بزرگ شده است.»

او که در کارنامه‌اش درام زندگی‌نامه‌ای «دورز» (الیور استون، ۱۹۹۱) و فیلم‌های بتمن جوئل شوماکر در اواسط دهه ۱۹۹۰ دیده می‌شوند، در ادامه می‌افزاید: «مجموعه غنی تارانتینو از پوسترهای سینمای دهه ۱۹۶۰ خیلی به من کمک کرد. راستش را بخواهید ما از این مجموعه نادر و باشکوه در طراحی دکورهای فیلم هم بهره بردیم. البته او وسایل دیگری هم دارد که برخی را در اختیار ما قرار داد مثل لیوان شخصیت هوپالانگ کسیدی و…»

علاوه بر این، لینگ هفته‌ای یک بار به سینمای شخصی تارانتینو می‌رفت؛ جایی که این فیلم‌ساز برجسته بیش‌تر آثار محبوبش از این دوره تاریخی را برای او به نمایش گذاشت. «روزی روزگاری در هالیوود» از ۲۶ ژوییه (چهارم مرداد) در سینماهای سراسر جهان به نمایش درمی‌آید.

  • ایندی‌وایر