هنروتجربه: سیف‌اله صمدیان معتقد است ریشه اصلی سینما از عکاسی می‌آید و یک فیلمساز ابتدا باید عکاس  باشد و در کنار آن، نقاشی، ادبیات و موسیقی نیز بداند تا بتواند فیلمی روی پرده بیاورد که دارای جذابیت‌های بصری و سینمایی باشد.

سیف‌الله صمدیان، از هنرمندانی است که در نمایشگاه تجسمی شهر و در بخش عکس شرکت کرده است. او درباره برگزاری می‌گوید :«ما هر روز اکثر وقت خود را در محیط شهر و در رابطه با مسائل شهروندی می‌گذرانیم و طبیعتا این‌گونه جشنواره‌ها اگر هدفی فرهنگی را دنبال کنند، تاثیر خود را خواهند گذاشت. نباید این گونه باشد که هدف از برگزاری آن جابجایی بودجه‌ای باشد».

به گزارش ستاد خبری جشنواره شهر صمدیان اضافه کرد:«اگر بخواهیم بی‌جهت از جشنواره تعریف و تمجید کنیم چیزی عوض نمی‌شود ولی اگر درست برنامه‌ریزی شود و سال‌های سال این رویداد ادامه پیدا کند تاثیر خود را خواهد گذاشت. تداوم این جشنواره از برگزاری موفق آن، مهم‌تر است. همچنین بهتر است مدیران و مسئولان آن را جابجا نکنند و این مسیر را درست ادامه دهند. اجازه بدهند اشتباهات خود را پاک کنند و درست ادامه بدهند نه اینکه هر سال افراد جدیدی روی کار بیایند و از صفر شروع کنند».

صمدیان هم چنین گریزی عدم جذابیت بعضی سریالها تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی زد :«من همیشه گفته‌ام که اکثر سریال‌های تلویزیونی ما رادیویی هستند، یعنی هیچ جذابیت بصری برای بیننده ندارند و مخاطب می‌تواند همزمان با انجام کارهای دیگر و یا نشستن در آشپزخانه آن سریال‌ها را دنبال کند.  اکثر فیلم‌های تلویزیونی و بعضی از فیلم‌های سینمایی ما خالی از جذابیت‌های بصری هستند و بیشتر برای بذله‌گویی و خنده ساخته شده‌اند، فیلم‌هایی که نمودهای درستی داشته باشند بسیار کم هستند. به نظرم برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها در کنار مناسبت‌های سینمایی قطعا چشم و دل بیننده و هنرمند را باز می‌کند، همچنین این موضوع به هنرمند برای چند وجهی شدن کمک شایانی می‌کند».

نخستین جشنواره تجسمی شهر، همزمان با آغاز هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر در گالری ملت، در دو بخش نقاشی و عکاسی افتتاح شده و تا ۱۸ مرداد ماه ادامه خواهد داشت. هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر ۲۶ تا ۳۱ تیرماه به دبیری هاشم میرزاخانی در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.