هنروتجربه:فیلم «زنانی با گوشواره‌های باروتی» توانست در مولداوی،سه جایزه در بخش‌های مختلف جشنواره کرونوگراف را از آن خود کند.

به گزارش روابط عمومی فیلم، مستند «زنانی با گشواره‌های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی، موفق به کسب جایزه بزرگ و نشان بخش اصلی چهاردهمین جشنواره مستند «کرونوگراف» مولداوی شد. این فیلم همچنین جایزه مخاطبان این جشنواره را دریافت کرد.

«زنانی با گوشواره‌های باروتی» محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و مرکز مستند حقیقت، مستندی درباره «نور» روزنامه‌نگاری است که با همه مخاطره‌ها و فشارهای اجتماعی ناشی از حضورش در جنگ با داعش مصرانه مبارزه می‌کند.

این فیلم در اولین حضور بین‌المللی خود، در میان هفت فیلم مستند شاخص هفته منتقدان جشنواره «لوکارنو» سوییس قرار گرفت و همچنین نامزد بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره لایپزیگ آلمان، برنده جایزه اصلی جشنواره بین‌المللی پاریس Signes de Nuit (نشانه‌های شب)، برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره ملنیوم بلژیک و همچنین جایزه بهترین مستند جشنواره فیلم‌های ایرانی پراگ شده است.این فیلم جوایز متعدد داخلی را از جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، جشنواره مقاومت و… هم دریافت کرده است.