هنروتجربه: تاریخ نمایش عمومی دومین فیلم بلند و کنجکاوی‌برانگیز کیسی افلک در مقام نویسنده و کارگردان – که در آن بازی هم کرده است -بالاخره فرا رسید.

افلک که نخستین فیلم بلندش را نه سال پیش با نام «من هنوز این‌جا هستم» با بازی واکین فینیکس ساخت، امسال با «نور زندگی من» / Light of My Life به جشنواره بین‌المللی فیلم برلین رفت و نخستین نمایش جهانی فیلمش را تجربه کرد. نقدهای اولیه، بازی‌های فیلم و کارگردانی افلک را تحسین کرده‌اند اما بخش‌هایی از فیلم‌نامه را نقد کرده‌اند؛ و برخی هم از این‌که افلک تصمیم گرفته فیلم‌نامه را بنویسد و نقش یک «نگهبان زنان» را برای خودش در نظر گرفته انتقاد کرده‌اند (همان طور که می‌دانید او در جریان جنبش «من هم» دوباره با اتهام‌های قبلی‌اش روبه‌رو شد).

خلاصه داستان فیلم از این قرار است که «پدر و فرزندی یک دهه پس از شیوع یک بیماری و مرگ نیمی از جمعیت جهان، دور از جامعه زندگی می‌کنند؛ چون رازی دارند که ممکن است جان‌شان را به خطر بیندازد. پدر در تقلای حفظ جان فرزند است ولی زمان آزمودن پیوند آن‌ها و انسانیت فرا رسیده است.»

«نور زندگی من» که آنا نیووسکی و الیزابت ماس هم از بازیگران اصلی آن هستند، از نهم ماه اوت (هجده مرداد) در سینماها روی پرده می‌رود.

  • پلی‌لیست