هنروتجربه ترجمه مریم شاه‌پوری: جرج میلر ۷۴ ساله است اما در اوج محبوبیت و فعالیت‌های سینمایی خود به سر می‌برد!

فیلم‌سازی که فرنچایز «مد مکس» را در کارنامه دارد که سه‌گانه اولش را اواخر دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۱۹۸۰ ساخت، در سال ۲۰۱۵ با «مد مکس: جاده خشم» غوغایی به‌پا کرد و بجز فروش حدوداً ۳۷۹ میلیون دلاری در گیشه (البته با بودجه‌ای ۱۵۰ میلیونی) به‌قدری مورد توجه منتقدان قرار گرفت که امروز به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های اکشن تاریخ سینما شناخته می‌شود؛ و از ده نامزدی‌اش در جوایز آکادمی شش تندیس طلایی اسکار را برنده شد.

به هر حال میلر درباره وضعیت پروژه‌های مختلف و خوش‌بینی‌اش در نبرد با نظام استودیویی به «ایندی‌وایر» گفته است:«دو داستان درباره مد مکس و یک داستان درباره شخصیت فیوریوسا دارم. هنوز درگیر بازی کمپانی برادران وارنر هستیم و به نظر می‌رسد این فیلم‌ها بالاخره ساخته خواهند شد.» منظور میلر از بازی با وارنر، حل نبرد حقوقی‌ای است که بر سر «جاده خشم» با این استودیو به راه افتاده است.

میلر می‌گوید این پرونده دادخواهی فقط به خاطر هرج‌ومرج کمپانی وارنر آغاز شد و این‌که کسی به حرف ما گوش نمی‌داد. اما او پروژه دیگری را هم‌زمان پیش می‌برد که یک درام عاشقانه حماسی است با عنوان «سه هزار سال آرزو» / Three Thousand Years of Longing که تیلدا سویینتن و ادریس اِلبا از بازیگران اصلی آن هستند. میلر می‌گوید پیش‌تولید شروع شده و فیلم‌برداری از اوایل سال آینده میلادی آغاز می‌شود.

  • پلی‌لیست