هنر و تجربه: تاکاشی میکه احتمالا پرکارترین فیلم‌ساز جهان است؛ کارگردان ژاپنی صاحب سبکی که از آغاز فعالیت‌هایش در سال ۱۹۹۱ تا امروز بیش از صد اثر سینمایی، تلویزیونی و… ساخته است.

میکه واقعا استاد ترکیب لحن‌های مختلف است، مثلا گاهی وقت‌ها از افراطی‌ترین حال‌وهوا و سکانس اکشن به احمقانه‌ترین فصل کمدی ممکن می‌رسد! و بر اساس تیزر جدیدترین فیلم او با عنوان «عشق اول» که امسال در بخش دوهفته کارگردانان جشنواره کن روی پرده رفت، می‌توان گفت که او دوباره با فیلمی بازگشته است که فقط چنین فیلم‌ساز مؤلفی می‌تواند آن را بسازد.

داستان درباره مشت‌زنی است که پس از دل باختن به زنی بی‌کس‌وکار درگیر دسیسه‌ای می‌شود و پایش به جهان فروشندگان و مافیای مواد مخدر باز می‌شود. ماساتاکا کابوتا، شوتا سومِتانی و نائو اوموری از بازیگران «عشق اول» هستند. میکه که از مشهورترین فیلم‌سازان سینمای ژاپن است، پیش از این با فیلم‌هایی نظیر اکشن یاکوزایی «مرده یا زنده» (۱۹۹۹)، کمدی سیاه و ترسناک «ویزیتور کیو» (۲۰۰۱)، درام جنایی ترسناک «ایچی قاتل» (۲۰۰۱) و وسترن «سوکی‌یاکی جنگوی غربی» (۲۰۰۷) شناخته می‌شود.

اکران محدود «عشق اول» در سینماهای آمریکای شمالی از ۲۷ سپتامبر (پنجم مهر) آغاز می‌شود و از چهارم اکتبر (دوازده مهر) گسترده‌تر خواهد شد.

  • پلی‌لیست