هنر و تجربه: تیموتی شِلِمی ظاهراً استعداد (و شانس) خوبی در گزینش فیلم‌های کارنامه‌اش دارد که تا این‌جا به بازی در فیلم بدی منجر نشده است.

شلمی امسال بجز «زنان کوچک» (گرتا گرویگ) در اثر جدید دیوید میشو با عنوان «پادشاه» هم بازی کرده است که اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره ونیز تجربه می‌کند و خیلی‌ها آن را یکی از آثار مهم فصل جوایز قلمداد کرده‌اند. شلمی در «پادشاه» نقش هِنری پنجم را در اقتباسی شکسپیری بازی کرده که گفته می‌شود «هنری چهارم، بخش اول»، «هنری چهارم، بخش دوم» و «هنری پنجم» از آثار ویلیام شکسپیر را در قالب یک داستان با هم ترکیب کرده است؛ داستانی که هنری جوان را دنبال می‌کند که با درگذشت پدرش، تاج پادشاهی را بر سر می‌گذارد.

دیوید میشو که فیلم مستقل درخشانی چون «قلمرو حیوانات» (۲۰۱۰) را در کارنامه دارد، فیلم‌نامه «پادشاه» را با همکاری جوئل اجرتن (بازیگر و فیلم‌ساز تحسین‌شده) نوشته که خودش نقش سر جان فالس‌تَف را بازی کرده است. اما اجرتن تنها ستاره دیگر در ترکیب بازیگران نیست و در کنار این دو، رابرت پتینسن، شان هریس، لی‌لی رز دپ، توماسین مک‌کنزی و بن مندلسون در نقش شاه هنری چهارم ایفای نقش کرده‌اند.

نتفلیکس اواخر امسال «پادشاه» را به عنوان یکی از آثار مهم امسال خود در کنار «داستان ازدواج»، «مرد ایرلندی» و «لاندرومت» به نمایش درخواهد آورد.

  • پلی‌لیست