هنر و تجربه : نهمین فیلم بلند کوئنتین تارانتینو نه‌فقط تماشاگران را مسحور کرده است بلکه از حالا کاملاً مورد توجه اعضای آکادمی است.

استقبال گسترده از «روزی روزگاری در هالیوود» شاید چندان هم جای تعجب نداشته باشد، چون به‌خوبی می‌دانیم که این تابستان کاملاً در تسخیر فیلم‌های ابرقهرمانی، بازسازی‌ها و دنباله‌هاست. پس طبیعی است که سینمادوستان قدر اکران چنین فیلم اریژینالی را بدانند و به تماشای آن بشتابند .

در هر صورت، «روزی روزگاری در هالیوود» با فروشی چهل میلیون دلاری در رتبه دوم جدول فروش هفتگی قرار گرفت (بعد از «شیرشاه» که در هفته دومش هفتاد میلیون فروخت) و به پرفروش‌ترین فیلم تارانتینو در هفته اول نمایش هم بدل شد (البته بدون در نظر گرفتن نرخ تورم و به‌روزرسانی قیمت‌ها). اما بجز این، شب گذشته کمپانی سونی، نمایشی برای اعضای آکادمی در لس‌آنجلس ترتیب داد که در آن ماجرای اکران فیلم در جشنواره کن تکرار شد و سالن هزارنفره ساموئل گولدوین پر شد و به خاطر بی‌نظمی  و ازدحام تعدادی از تماشاگران دست خالی ماندند و به خانه‌های خود بازگشتند!

این اتفاق وقتی بیش‌تر جای تأمل دارد که بدانیم معمولاً اعضای آکادمی این طور از فیلمی استقبال نمی‌کنند و شاید در هر فصل جوایز، چند بار چنین وضعیتی روی دهد که آن هم نه وسط تعطیلات نیست و نه برای یک نمایش تابستانی؛ به‌علاوه، جلسه پرسش‌وپاسخی با تارانتینو و ستارگانش لئوناردو دی‌کاپریو، برد پیت و مارگو رابی هم در کار نبود!

  • پلی‌لیست