هنروتجربه: طبیعی است که وقتی یک فیلم ترسناک قدیمی را برمی‌دارید و به موفقیتی هفتصد میلیون دلاری در گیشه بدل می‌کنید و فرنچایز تازه‌ای شکل می‌گیرد، آزادی عمل کامل به شما داده می‌شود.

اندی موشیاتی کارگردان فیلم ترسناک «آن» / It است که در گفت‌وگوی تازه‌ای شایعه طولانی‌بودن مدت زمان قسمت دوم را تأیید کرده و گفته است که نه‌فقط «آن: فصل دوم» دو ساعت و ۴۵ دقیقه زمان دارد بلکه نسخه کارگردان هم جدا عرضه خواهد شد. او به «دیجیتال اسپای» چنین توضیح داده است: «فیلم در مرحله نگارش فیلم‌نامه و خلق داستان با محصول نهایی خیلی تفاوت دارد.»

او در ادامه گفت: «در واقع وقتی فیلم‌نامه را می‌نویسید و داستان را بخش به بخش و ذره‌ذره می‌سازید، هر چیزی که استفاده می‌کنید لازم به نظر می‌رسد. برای همین ناگهان بعد از تدوین با نسخه‌ای چهارساعته روبه‌رو می‌شوید و می‌بینید بعضی از بخش‌ها را به‌راحتی می‌توانید حذف کنید و جوهر داستان دست‌نخورده باقی می‌ماند. در ضمن می‌دانیم که یک فیلم چهارساعته اصلاً جواب نمی‌دهد و هرچه باشد، تماشاگران را خسته می‌کند. نسخه نهایی ما با این‌که دو ساعت و ۴۵ دقیقه است ولی ضرباهنگ خیلی خوبی دارد و هیچ‌یک از تماشاگران تا این لحظه گلایه‌ای نداشته‌اند.»

«آن: فصل دوم» از ششم سپتامبر (پانزدهم شهریور) در سینماها به نمایش درمی‌آید.

  • پلی‌لیست