هنر و تجربه ترجمه مریم شاه‌پوری: «ببرها نترسیده‌اند» / Tigers Are Not Afraid یکی از آن فیلم‌های کوچکی است که به‌واسطه تحسین گسترده منتقدان و سایر فیلم‌سازان، پس از وقفه‌ای دوساله اکران می‌شود.

جدا از تحسین منتقدان که امتیاز میانگین ۸۱ از صد را بر اساس چهار نقد در سایت معتبر «متاکریتیک» برای فیلم به ارمغان آورده است، «ببرها نترسیده‌اند» به نویسندگی و کارگردانی عیسی لوپز، فیلم محبوب گیرمو دل تورو، استیون کینگ و نیل گِیمن هم هست. این فیلم ابتدا در جشنواره‌های سال ۲۰۱۷ خوش درخشید ولی مشخص نیست که چرا اکرانش با وقفه‌ای دوساله همراه شد. به هر حال، این فیلم مکزیکی که آنونس آن به‌تازگی عرضه شده است، از ماه آینده و ۲۳ اوت (اول شهریور) به صورت محدود در سینماها به نمایش درمی‌آید.

«ببرها نترسیده‌اند» به عنوان یک قصه پریان شهری توصیف شده است که یک دختر و بچه‌های یتیمی را دنبال می‌کند که با سه آرزوی جادویی مسلح شده‌اند. آن‌ها می‌کوشند در مکزیکی زنده بمانند که در مخمصه جنگ‌های ویرانگر مواد مخدر گرفتار شده است. این بچه‌ها هم باید از خشونت واقعی دنیای پیرامون‌شان بگریزند و هم از اشباحی که می‌خواهند روح‌شان را تسخیر کنند.

  • پلی‌لیست