هنروتجربه: آلن این روزها هم درگیر تولید فیلم جدیدش «جشنواره ریوکین» است و هم خودش را برای اکران فیلم قبلی‌اش «روز بارانی در نیویورک» آماده می‌کند.

البته در این میان، پرونده‌ای را هم در دادگاه دارد و با یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های جهان یعنی «آمازون» در پیکار است. قاضی پرونده به‌تازگی تصمیمی را اعلام کرده است که طبق آن، شکایت ۶۸ میلیون دلاری آلن علیه آمازون باید تعدیل شود و آلن از ادعاهایش کوتاه بیاید. پیش از این هم مطالبه‌های مختلف آلن علیه این کمپانی رد شده بود. این پرونده زمانی به راه افتاد که آمازون قرارداد تولید چند فیلم آلن را باطل کرد چون آلن هم یکی از فیلم‌سازانی است که تحت تأثیر جنبش «من هم»، اتهام‌های گذشته‌اش دوباره گریبان‌گیرش شدند و محبوبیتش را تحت‌الشعاع قرار دادند.

خلاصه رأی تازه دادگاه این است که وودی آلن فقط می‌تواند حقوق خود در چهار فیلمی را مطالبه کند از جمله «روز بارانی در نیویورک» که قرار بوده با حمایت آمازون تولید و پخش شوند؛ و باید از سایر مطالبه‌هایش کوتاه بیاید از جمله تعهدات سرمایه‌گذاران و پخش‌کننده‌های خارجی. به هر حال اگر تا زمان برگزاری دادگاه اصلی توافقی بین طرفین حاصل نشود که اصلا چنین به نظر نمی‌رسد، بهار ۲۰۲۰ اولین زمانی است که می‌توان برای پایان این درگیری قضایی تصور کرد.

  • پلی‌لیست