هنر و تجربه : تماشاگران در این دوره و زمانه کاملاً با پدیده جوان‌سازی بازیگران آشنا شده‌اند و نمونه‌هایش در فیلم‌های امسال، فراوان‌تر از هر زمان دیگری است.

اما نمونه‌ای که کم‌تر دیده شده است، تقابل یک بازیگر با نمونه جوان‌تر خود در کل یک فیلم است؛ اتفاقی که در اثر جدید آنگ لی با نام «مرد جمینی» (یا همان طور که در «نخستین انسان» دیدیم، جِمِنای هم تلفظ می‌شود) روی داده است. این فیلم پس از دو دهه بالأخره در دست تولید قرار گرفته  که البته تعجبی هم ندارد چون در آن زمان، هیچ فناوری نمی‌توانست ویل اسمیت پنجاه‌ساله را با جوانی‌هایش چنین قانع‌کننده روبه‌رو کند.

اسمیت اوایل سال در گفت‌وگو با «انترتینمنت ویکلی» گفت: «چالش‌های فیزیکی ساخت این فیلم، سخت‌ترین نمونه در کارنامه‌ام بوده است. من پنجاه‌ساله‌ام و نمی‌دانستم که قرارست تجربه بازی در نقش خودم در ۲۳سالگی را داشته باشم!» او در این‌جا نقش آدم‌کشی را بازی کرده است که می‌خواهد یک هدف ظاهراً غیرممکن را شکار کند که مشخص می‌شود نسخه پیر خودش است.

مری الیزابت وینستِد، کلایو اوئن و بندیکت وونگ از دیگر بازیگران فیلم هستند. «مرد جمینی» از یازدهم اکتبر (نوزده مهرماه) در سینماها روی پرده می‌رود.

  • پلی‌لیست