هنروتجربه:رییس کل سازمان نظام پزشکی در نشست خبری که در سازمان نظام پزشکی برگزار شد، درباره مطالبه بهمن کیارستمی برای دریافت پرونده پزشکی پدرش، گفت که در دوره او در سازمان نظام پزشکی هیچ درخواستی در این زمینه به سازمان نظام پزشکی نرسیده است و اگر کیارستمی درخواست دهد، برای ارائه پرونده پزشکی پدرش اقدام خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا ظفرقندی، رییس کل سازمان نظام پزشکی در بخشی از نشست خبری امروز، سه شنبه ۱۵ مرداد که در سازمان نظام پزشکی برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره مطالبه بهمن کیارستمی، فرزند عباس کیارستمی کارگردان شناخته شده ایرانی مبنی بر ارائه پرونده پزشکی پدرش گفت:«در دوره بنده در سازمان نظام پزشکی هیچ درخواستی در این زمینه به سازمان نظام پزشکی نرسیده است. اگر آقای کیارستمی مایل باشند می‌توانند همان درخواست یا یک درخواست جدید را به بنده بدهند. پرونده قسمت اول درمان آقای کیارستمی که در ایران انجام شد در بیمارستان موجود است و البته بخشی از درمان هم در فرانسه اتفاق افتاد که پرونده آن در دسترس ما نیست. بنابراین اگر آقای کیارستمی به ما درخواست دهند، برای ارائه پرونده پزشکی پدرشان اقدام خواهیم کرد.»

او درباره ضابطه کلی ارائه پرونده پزشکی به بیماران و یا خانواده‌های آنان گفت:«بر اساس ضوابط و الزامات قانونی بیمارستان خلاصه پرونده را به بیماران ارائه می‌دهد اما اگر بیمار و یا خانواده‌اش کل پرونده را بخواهند باید به سازمان نظام پزشکی یا پزشکی قانونی مراجعه کرده و درخواست دهند و از آنجا به بیمارستان دستور داده شود تا پرونده را در اختیارشان قرار دهند.»

این اظهارات رئیس سازمان نظام پزشکی درحالی عنوان می‌شود که بهمن کیارستمی در واکنش به انتشار حکم نهایی و قطعی پرونده پزشکی عباس کیارستمی و عدم انتشار گزارش کامل روند رسیدگی به پرونده ایلنا گفته بود:«حکم نهایی نظام پزشکی امروز منتشر شد اما این گزارش هرگز منتشر نشد. تنها مقام مسئولی که درباره‌‌ این گزارش اظهارنظر کرد زالی (رئیس سابق سازمان نظام‌پزشکی) بود که گفت براساس قانون ارائه‌ گزارش ممکن نیست.»

عباس کیارستمی که از اسفند سال ۹۴ تا اوایل اردیبهشت ۹۵ به دلیل انجام چند عمل جراحی در بیمارستان بستری شده بود و پس از آن چندین بار به بیمارستان مراجعه کرده بود، ۸ تیر ماه سال ۹۵ برای تکمیل مراحل درمان به پاریس رفت. او ۱۳ روز پس از سالروز تولد ۷۶ سالگی‌اش در ۱۴ تیر ماه ۱۳۹۵ درگذشت.