هنروتجربه:ویژه برنامه همنشینی عوامل فیلم مستند «چاووش از درآمد تا فرود» به کارگردانی هانا کامکار و آرش رئیسیان روز جمعه ۱۸ مرداد در خانه موزه بتهوون برگزار می‌شود.

در این مراسم که روز جمعه، ۱۸ مرداد ساعت ۱۸ در خانه موزه بتهوون برگزار می‌شود، علاوه‌بر آرش رییسیان و هانا کامکار، سایر عوامل این فیلم و هنرمندانی همچون علی اکبر شکارچی، بیژن کامکار، صدیق تعریف، عبدالنقی افشارنیا و جمشید حقیقت‌شناس حضور دارند.

همزمان با برگزاری این مراسم، نسخه دیجیتال این فیلم مستند که تا پیش از این فقط به صورت فیزیکی در بازار موسیقی موجود بود روی شبکه‌های VOD قرار می‌گیرد و امکان تماشای آن از طریق اینترنت برای هموطنان داخلی و خارجی فراهم می‌شود.

فیلم مستند «چاووش از درآمد تا فرود» تشکیل و انحلال کانون موسیقی چاووش را از زبان بزرگان موسیقی ایران مانند محمدرضا شجریان، شهرام ناظری، ‌حسین علیزاده، خانواده کامکار، زیدالله طلوعی، علی اکبر شکارچی، عبدالنقی افشارنیا، هادی منتظری، هنگامه اخوان، جمال سماواتی، صدیق تعریف، مجید درخشانی، ارشد تهماسبی، محمد فیروزی، جمشید عندلیبی، حمید متبسم و سعید فرج پوری روایت می‌کند.

این اثر مستند که ابتدا در گروه سینمایی هنروتجربه اکران شد، اسفندماه سال گذشته (۲۵ اسفندماه ۱۳۹۷) در دو نسخه عادی و نفیس منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. در این نسخه علاوه‌ بر مستند «چاووش از درآمد تا فرود»، دی‌وی‌دی یک ساعته دیگری وجود دارد که از راش‌ها و تصاویر استفاده نشده در تدوین مستند به دست آمده است. در واقع این دی‌وی‌دی دوم شامل صحبت‌های شنیده نشده‌ای از هنرمندانی مانند محمدرضا شجریان، حسین علیزاده، حمید متبسم و خانواده کامکار است که تصویربرداری شده اما در تدوین مستند مورد استفاده قرار نگرفته است.ضمن اینکه در این نسخه، کتابی صد صفحه‌ای که جلدش با استفاده از تصویر کاست‌های چاوش طراحی شده، وجود دارد. در این کتاب یادداشت کارگردان و نقدهایی درباره این فیلم گنجانده شده که به زبان انگلیسی و فرانسه نیز ترجمه شده است.