هنر و تجربه: در اوج اخبار نمایش فیلم‌های مهم سال در جشنواره‌های پاییزی، طبیعی است که «فاکس سرچ‌لایت» هم تاریخ اکران «لوسی در آسمان» (نوا هاولی) را در فصل پاییز اعلام کند.

این پخش‌کننده آثار مستقل و کنجکاوی‌برانگیز به‌تازگی خبر داده است که نخستین فیلم بلند نوا هاولی با بازی‌های ناتالی پورتمن، جان هم، دن استیونز، زازی بیتز و الن برستین از چهارم اکتبر (دوازدهم مهر) اکران خواهد شد. هاولی بیش‌تر با مجموعه‌های محبوب «فارگو» و سریال ابرقهرمانی «لژیون» شناخته می‌شود.

زمان اکران «لوسی در آسمان» گویای دو نکته است: اول این‌که ماه اکتبر فرصت فوق‌العاده‌ای برای حضور مقتدرانه در فصل جوایز است و با حضور بازیگری چون پورتمن در رأس ترکیب بازیگران، راه هموار به نظر می‌رسد؛ و دوم این‌که هنوز فرصت زیادی برای راه‌یابی فیلم و اولین نمایش جهانی‌اش در یکی از جشنواره‌های پاییزی وجود دارد.

داستان این فیلم درباره فضانوردی است که پس از انجام مأموریت و بازگشت به زمین در گردابی روحی سقوط می‌کند و هم‌زمان با قطع شدن ارتباطش با خانواده به یکی از همکاران خود دل می‌بندد. شرایط روحی او معمولا برای فضانوردانی روی می‌دهد که مدت زمان زیادی را در فضا سپری می‌کنند. اما همین موقعیت هم بی‌ثبات است و فروپاشی بزرگ‌تری انتظار او را می‌کشد.

  • پلی‌لیست