هنروتجربهترجمه مریم شاه‌پوری: برخی فیلم‌سازان هستند که واقعا گزینه‌های تمام‌عیاری برای کارگردانی فیلم‌های ابرقهرمانی به شمار می‌روند.

به عنوان نمونه، گیرمو دل تورو یکی از این فیلم‌سازان است که پیش از این، به‌نوعی تجربه ساخت فیلم‌های ابرقهرمانی را دارد. او که فیلم‌های «بلید۲»، دو قسمت «هل‌بوی» را در کارنامه دارد، زمانی درگیر پروژه «لیگ عدالت سیاه» / Justice League Dark هم بود. البته اگر واقع‌بین باشیم، این فیلم‌ها فقط در عنوان‌شان ابرقهرمانی‌اند و بعید است که دل تورو به این زودی‌ها فیلمی مانند «کاپیتان آمریکا» یا «سوپرمن» را کارگردانی کند.

دل تورو در گفت‌وگوی تازه‌ای با «کامیک‌بوک‌دات‌کام» اشاره کرده که چه عواملی او را مجذوب پروژه‌هایی مثل «بلید۲» می‌کند و چرا آن‌ها تنها گونه‌ای از فیلم‌های ابرقهرمانی هستند که او به ساخت‌شان علاقه دارد: «خب، من در نگارش فیلم‌نامه کامل «لیگ عدالت سیاه» برای وارنر همکاری داشتم اما در مقام کارگردان، عاشق دِدمن هستم، شیفته دیمِن، زاتانا و چنین شخصیت‌هایی. در واقع من به‌شدت به این بخش از جهان دی‌سی علاقه دارم.»

او در ادامه می‌افزاید: «من اهل فیلم‌های ابرقهرمانی نیستم و هرگز علاقه‌ای به‌آن‌ها نداشتم. ابرقهرمان من باید یک هیولا باشد. پس همیشه در خدمت روایت‌های هیولایی هستم. این چیزی است که دوست دارم و همین طور فیلم‌های نوآر، درام‌های جنایی و پلیسی، و فیلم‌های علمی‌خیالی.»

تولید جدیدترین فیلم بلند دل تورو با عنوان «نایتمِر الی» / Nightmare Alley به‌زودی آغاز خواهد شد.

  • پلی‌لیست