هنروتجربه:فیلم «هلذون» به کارگردانی مزدک میرعابدینی که در مرحله تدوین قرار دارد، واگویه‌های مردی ایرانی در آمریکاست که به گفته کارگردان از طریق آن می‌توان به فرهنگ واقعی آمریکا پی برد.

مزدک میرعابدینی، بازیگر، نویسنده و کارگردان درباره جدیدترین فعالیت‌های خود به خبرگزاری صبا گفت:«مشغول تکمیل مراحل فنی فیلم «هلذون» و در حال تمرین تئاتر «در انتظار ماهی سیاه متوسط» هستم.»

او سپس به تئاتر «ماهی سیاه متوسط» اشاره کرد:«نویسندگی و کارگردانی این تئاتر را بر عهده دارم و به احتمال زیاد این تئاتر از ۲۴ شهریور تا ۲۶ مهر در سالن شانو روی صحنه می رود. موضوع این تئاتر همان‌طور که از نامش پیداست ترکیبی از چند متن است که داستان آن در یک فضای چخوفی و  آخرالزمانی روایت می‌شود.»

کارگردان «ماهی سیاه متوسط» در ادامه با بیان این که چند سالی درگیر نگارش این نمایش بوده است، محمدعلی نوروش، احمد خیرآبادی، سام دانشور، بابک مولانا، شکوفه هاشمیان، لیلا میرحسینی و.. را از جمله بازیگران این نمایش معرفی کرد.

میرعابدینی که فیلم «خواب است پروانه» او پیش از این در گروه هنروتجربه اکران شد، درباره روند تولید فیلم «هلذون» گفت:«حدود هشت ماه پیش تولید این فیلم را آغاز کردیم، بخشی از فیلم باید در کشور آمریکا فیلم‌برداری می‌شد و به دلیل گرانی بلیت و مشکلات ویزایی که وجود داشت، مجبور شدیم تمام سکانس‌ها را به یک‌باره در پاییز و زمستان در آمریکا فیلم‌برداری کنیم و سکانس‌هایی را که مربوط به ایران بود، در فصل بهار و اوایل تابستان فیلم‌برداری کردیم. اندکی فیلم‌برداری به خاطر مشکلاتی که بین ایران و آمریکا است طولانی و پراکنده شد ولی چون خودم کارگردان و تهیه‌کننده فیلم بودم با شرایط پیش آمده کنار آمدم.»

به گفته او در حال حاضر مشغول تدوین فیلم هستند و به احتمال زیاد تا دو – سه هفته دیگر تدوین کار به اتمام می‌رسد.

بازیگر فیلم «مصادره» درباره موضوع فیلم هم عنوان کرد:«این فیلم درباره یک مرد ایرانی است که در آمریکا راننده یک کمپانی ارسال غذاست و ما می‌توانیم از طریق واگویه‌های این مرد با خودش، با فرهنگ واقعی آمریکا آشنا شویم.»

او با بیان اینکه در این فیلم خودش و حسن حسین اوقلی بازی کرده‌اند، افزود:«پارسال با امیرحسین علم الهدی و محمدمهدی طباطبایی‌نژاد برای اکران این فیلم در گروه هنروتجربه صحبت کردم و خواهان اکران این فیلم در این گروه شدم. به دلیل آن که ذات و طبیعت این فیلم برای اکران در هنروتجربه است. هر دو از اکران این فیلم در هنروتجربه استقبال کردند اما به دلیل آن که مدیریت و مسئولیت‌ها تغییر کرده است، باید با گروه جدید برای اکران این فیلم باز هم مذاکره کنم.»