هنر و تجربه: کوئنتین تارانتینو به‌روشنی گفته است که می‌تواند فیلمی از مجموعه «سفر ستاره‌ای» را با درجه نمایشی «آر» (زیر هفده سال با بزرگ‌تر) به عنوان دهمین و آخرین فیلمش کارگردانی کند.

یکی از بازیگران این مجموعه فیلم‌ها، کارل اوربن است در نقش دکتر لِنِرد مک‌کوی ملقب به بونس که در سه فیلم اول (از سری جدید که جی.جی. آبرامز در سال ۲۰۰۹ اولین قسمتش را کارگردانی کرد) بازی کرده است. او که حسابی از شنیدن این خبر به وجد آمده، در گفت‌وگو با «هاف‌پو» گفته است که کمپانی «پارامونت» خیلی خوش‌شانس است که تارانتینو برای کارگردانی قسمت جدیدی از این فیلم‌ها اعلام آمادگی کرده است.

اوربن می‌گوید: «فکر می‌کنم فوق‌العاده است که کوئنتین تارانتینو این فیلم را بسازد. او قطعاً یکی از هیجان‌انگیزترین فیلم‌سازانی است که در این روزگار کار می‌کند و حالا که او هم به این کار علاقه نشان داده است، به نظرم استودیو باید دیوانه باشد که اجازه این کار را به او ندهد و احمقانه این فرصت را از دست بدهد. بدیهی است که من برای چنین اتفاقی لحظه‌شماری می‌کنم به‌خصوص اگر نقشی در آن داشته باشم.»

فیلم‌نامه نسخه «آر» از فیلم‌های «سفر ستاره‌ای» را مارک ال. اسمیت نوشته است که با نگارش فیلم‌نامه «ازگوربرخاسته» (الخاندرو گونسالس اینیاریتو، ۲۰۱۵) شناخته می‌شود.

  • ایندی‌وایر