هنروتجربه:علیرضا شجاع نوری با بیان اینکه مستند «در جستجوی فریده» را بسیار دوست دارد، انتخاب این اثر را در خودباوری سینمای مستند ایران موثر دانست.

علیرضا شجاع‌نوری، بازیگر و تهیه‌کننده در مراسمی که برای اکران دوباره مستند «در جستجوی فریده» عصر چهارشنبه، ۳۰ مرداد در موزه سینما برگزار شد، حضور داشت. این مستند به عنوان نماینده ایران در جایزه اسکار انتخاب شده و به همین بهانه در حاشیه اکران دوباره آن به سراغ شجاع‌نوری رفتیم تا درباره تاثیر این انتخاب بر فضای مستندسازی کشور از او بپرسیم.

او با بیان اینکه این فیلم را خیلی دوست دارد، به سایت هنروتجربه گفت:«انتخاب «در جستجوی فریده» برای مستند خیلی تاثیر دارد. فکر می‌کنم سینمای مستند ما خیلی رشد کرده منتهی نسبت به رشدی که کرده است، خودباروری بسیار کمی دارد و انتخاب این مستند به آن خودباوری کمک می‌کند البته اگر فیلم‌سازانمان هم دچار خودفریبی نشوند و فکر نکنند حالا با انتخاب این مستند چه شده است.»

شجاع‌نوری ادامه داد:««در جستجوی فریده» یک فیلم خوش ساخت و درست است. در میان مستندهایی که در ایران ساخته شده‌اند، مستندهای زیاد خوبی داریم البته بار دراماتیک و داستانی این فیلم بیشتر از مستندهای دیگر است و خیلی صادقانه و منصفانه به یک سوژه نزدیک شده و در کنار آن جلو رفته است. اینها جزو امتیازات فیلم است و خوشحالم برای این فیلم که به اسکار معرفی شده است. امیدارم اتفاق خوبی برایش بیافتد.»