هنروتجربه:نسخه‌های ترمیم شده دو فیلم کوتاه از محمدرضا اصلانی و یک فیلم از زکریا هاشمی روز چهارشنبه ششم شهریور در برنامه «تابستانه» باشگاه فیلم هنروتجربه به نمایش در می‌آید.

هشتمین نمایش هفتگی باشگاه فیلم هنروتجربه به دو فیلم «بد بده» و «چنین کنند حکایت» به کارگردانی محمدرضا اصلانی و «پری» ساخته زکریا هاشمی اختصاص دارد که روز چهارشنبه ششم شهریور ساعت ۲۰ در پردیس سینمایی چهارسو به روی پرده می‌رود.این برنامه با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فیلم‌خانه ملی ایران برگزار می‌شود.این فیلم‌ها به صورت همزمان ساعت ۲۰ در هنر شهر آفتاب شیراز و ساعت ۱۹ در پردیس سیتی سنتر اصفهان نمایش داده می‌شود.

فیلم «بد بده» به کارگردانی و نویسندگی محمدرضا اصلانی در سال ۱۳۴۹ ساخته شده است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است:«پسرک با پدربزرگ و مادرش زندگی می‌کند. یک روز پدر بزرگ پرنده‌ای به نام بدبده را در قفسی به خانه می‌آورد و به پسر می‌سپارد. تا پیش از این پسر در بی‌خیالی و بی‌خبری زندگی می‌کند و هزاران کلاغ زشت تجاوزگر را نمی‌بیند. اما بدبده با دیدن هر نادرستی از کلاغ‌ها بانگ سر می‌دهد «بد. بده!» و بدین‌گونه چشم پسرک را بر نادرستی و بدکاری می‌گشاید.»

فیلم «چنین کنند حکایت» هم با موضوع طنز و اجتماعی در سال ۱۳۵۳ ساخته شده که محمدرضا اصلانی و مهرداد افخمی نویسنده آن بوده‌اند. در خلاصه داستان آن آمده است:«فیلم به شیوه‌ای انتقادی به ریشخند کردن نظام آموزشی در قالب تدارک مراسم اسقبال از یک بازرس پرداخته است. بچه‌ها که در دنیای صاف و ساده و خودشان غوطه می‌خورند و قادر به رفع حوائج دروغین بزرگترها نیستند، ناخواسته تمام برنامه‌ها را به هم می‌زنند…»

زکریا هاشمی نویسنده،بازیگر ،کارگردان و فیلم‌بردار سینمای ایران است که بازی در فیلم‌هایی چون«شب قوزی»،«خشت و آینه»،«ریشه در خون» و … را در کارنامه دارد. او هم‌چنین چند مستند و سه فیلم بلند داستانی را کارگردانی کرده‌است.

ورود برای علاقه‌مندان به برنامه باشگاه هنروتجربه آزاد و رایگان است اما با توجه به محدودیت سالن نمایش متقاضیان می‌توانند یک ساعت زودتر از محل گیشه،بلیت دریافت کنند.