هنروتجربه:جشنواره بین‌المللی فیلم سانتا باربارا اعلام کرده است که مارتین اسکورسیزی  برنده جوایز مختلفی از جمله اسکار، دریافت‌کننده چهاردهمین جایزه کرک داگلاس خواهد بود.

این جایزه هر سال در ضیافتی به یک سینماگر برجسته به خاطر فعالیت‌های درخشانش در سینما اهدا می‌شود که این بار در روز پنج‌شنبه چهاردهم نوامبر (۲۳ آبان) در هتل ریتز‌کارلتن باکارای شهر سانتا باربارا اهدا می‌شود. کرک داگلاس در بیانیه‌ای از سوی جشنواره گفته است: «مارتین اسکورسیزی فیلم‌ساز درخشانی است. او فیلم‌های فراموش‌نشدنی بی‌شماری ساخته و یک گنجینه سینمایی حقیقی است. باعث افتخار و خرسندی من است که او این جایزه را دریافت می‌کند.»

این جایزه که از سال ۲۰۰۶ اهدا می‌شود، در واقع همان جایزه دستاورد یک عمر است. اسکورسیزی چهارمین فیلم‌سازی است که آن را می‌گیرد. پیش از این، هیو جکمن، جودی دنچ، وارن بیتی، جین فوندا، جیسکا لنگ، فورست ویتاکر، رابرت دنیرو، مایکل داگلاس، هریسن فورد، کوئنتین تارانتینو، اد هریس و جان تراولتا این جایزه را گرفته‌اند.

جدیدترین اثر اسکورسیزی «مرد ایرلندی» نام دارد و درامی جنایی-زندگی‌نامه‌ای است که رابرت دنیرو، آل پاچینو و جو پشی نقش‌های اصلی‌اش را بازی کرده‌اند؛ فیلمی که با بودجه دویست میلیون دلاری‌اش، بسیار کنجکاوی‌برانگیز شده و اولین نمایش جهانی‌اش در جشنواره نیویورک خواهد بود و اواخر سال میلادی جاری اکران می‌شود.

سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم سانتا باربارا از ۱۵ تا ۲۵ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۵ دی تا ۵ بهمن) برگزار می‌شود.

  • ایندی‌وایر