هنروتجربه:سومین جشنواره فیلم کوتاه موج کیش از پنجم شهریور در جزیره کیش آغاز به کار کرد و در اولین شب آن بهنام بهزادی، کارگردان سینما کارگاه داستان‌گویی در فیلم را برگزار کرد.

سومین دوره جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش به دبیری ابراهیم حصاری عصر سه‌شنبه، ۵ شهریور در جزیره کیش افتتاح شد.

در ابتدای این برنامه کیک جشنواره توسط نرگس آبیار بریده شد و سپس ابراهیم حصاری، دبیر جشنواره گفت:«امیدوارم اتفاق خوبی در این دوره بیفتد. من از انجمن سینمای جوانان ایران و ایسفا و شورای سیاستگذاری تشکر می‌کنم. همچنین منطقه آزاد کیش و آقای مسعود رهبری رییس جشنواره  همکاری زیادی کردند.»

مسعود رهبری درباره تاخیر درباره زمان برگزاری دوره سوم گفت:«ملزومات پشتیبانی به درستی فراهم نبود و ناچار شدیم این تاخیر را بپذیریم». او سپس از حامیان معنوی جشنواره از جمله جعفر صانعی مقدم، مجید برزگر، مهدی قربانپور و …. تشکر کرد و توضیح داد:«هیات داوران هم با دقت جلسات خود را برگزار کردند».

رهبری افزود:«منطقه آزاد کیش در سال‌های اخیر توجه ویژه به هنر داشته است. رویکرد سال‌های اخیر نگاه ویژه به هنر ارزشمند و جدی که امکان عرضه در مجامع ملی و جهانی دارد، است.».به گفته او، توجه به فیلم کوتاه سبب شده که منطقه آزاد کیش به برندی قابل اعتنا در حوزه فیلم کوتاه تبدیل شود.

در این برنامه فیلم‌های کوتاه «حیوان»، «زونا»، «خوابگردها»، «جل»، «تاسیان» و «داستان ناخدا» خورشید به نمایش درآمد.

کارگاه داستان‌گویی در فیلم

همچنین در همین شب در جریان برنامه‌های روز نخست جشنواره، اولین کارگاه تخصصی این دوره با حضور بهنام بهزادی با عنوان «شب نشینی با بهنام بهزادی: داستانگویی در فیلم» از ساعت ۱۲ تا ۲ بامداد برگزار شد.

در جریان این کارگاه بهنام بهزادی، کارگردان با تشریح ویژگی‌های داستان‌گویی در سینما، اشتراکات و تفاوت‌های داستان‌گویی در سینما و هنرهای دیگر و همچنین ظرفیت‌های بصری سینما در شکل‌گیری زبان منحصر به فرد خود در روایت، به اهمیت شناخت زبان بصری سینما توسط فیلم‌سازان برای داستان‌گویی موثر و موفق تاکید کرد.

بهزادی که آثاری چون «تنها دوبار زندگی می‌کنیم» و «وارونگی» را در کارنامه خود دارد، در بخشی از صحبت‌های خود گفت :« اخبار خوبی که از موفقیت‌های تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران شنیده‌ایم، دیگر نام و لوگوی انجمن در ابتدای فیلم‌ها نوید تماشای یک فیلم خوب و حرفه‌ای را به ما می‌دهد. باید به خاطر این اتفاق خوب از مدیران انجمن تشکر کرد و امیدوار هستم که این روند ادامه داشته باشد.»

در دومین روز جشنواره، مجید برزگر، داریوش غریب زاد و احسان عبدی پور نیز نشستی با عنوان «قصه‌های جنوب» با تمرکز بر تاریخ و ویژگی‌های سنت داستان نویسی و فیلم‌سازی در مناطق جنوبی کشور برگزار می‌کنند.

سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه موج کیش از تاریخ ۵ تا ۷ شهریور ماه به دبیری ابراهیم حصاری  برگزاری می‌شود . جعفر صانعی‌مقدم، مدیر گروه سینمایی هنروتجربه هم از اعضای شورای سیاست گذاری این جشنواره است.