هنر و تجربه: برد پیت پیش از جشنواره ونیز هم با موفقیت «روزی روزگاری در هالیوود» (کوئنتین تارانتینو) سال خوبی را تجربه کرده و برای بازی‌اش تحسین شده بود.

روز گذشته اولین نمایش جهانی فیلم کنجکاوی‌برانگیز جیمز گری با عنوان «به سوی ستارگان» / Ad Astra در جشنواره ونیز اتفاق افتاد و همان طور که انتظار می‌رفت، با تحسین عموم منتقدان روبه‌رو شد؛ اما جالب‌تر این‌که بازی برد پیت با نقدهای ستایش‌آمیزی همراه شده تا سال درخشانی برای این بازیگر محبوب رقم بخورد. او در این فیلم علمی‌خیالی، نقش فضانوردی را بازی کرده است که عازم مأموریتی می‌شود تا پدر گم‌شده‌اش را بیابد.

البته «به سوی ستارگان» به اندازه اثر جدید نوا بامباک «داستان ازدواج» تحسین نشده است و از حالا به نظر می‌رسد حضوری مقتدرانه در فصل جوایز داشته باشد؛ و جالب این‌که بازی‌های آدام درایور و اسکارلت جوهانسن در آن فیلم هم بسیار تحسین شده و از آن‌ها به عنوان بهترین‌ها در کارنامه هر دو بازیگر یاد شده است.

دیوید ارلیش در «ایندی‌وایر» بازی پیت را با نقش به‌یادماندنی‌اش در «باشگاه مبارزه» (دیوید فینچر، ۱۹۹۹) مقایسه کرده و «به سوی ستارگان» را فیلمی درون‌نگرانه و استادانه توصیف کرده است. وی درباره بازی پیت نوشته است: «شخصیت پیت به شیوه خاص خودش، درست به اندازه شخصیت تایلر دِردِن پارودی تذکیر و مردبرترپنداری است…»

  • ایندی‌وایر