هنروتجربه :فیلم سینمایی «هفت و نیم» تازه‌ترین ساخته سینمایی برادران محمودی در بیست و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان در مهرماه سال جاری رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فیلم، «هفت و نیم» به نویسندگی و کارگردانی نوید محمودی و تهیه کنندگی جمشید محمودی در بهار و تابستان سال گذشته ساخته شده‌است. این فیلم ماجرای زندگی هفت دختر افغانستانی و ایرانی را در هفت اپیزود به صورت سکانس پلان روایت می‌کند. «هفت و نیم» قصه دخترانی است که جمعه شب مراسم عروسی آن‌ها برگزار می‌شود اما هر کدام از آن‌ها به نوعی درگیر مساله‌ای هستند.

این چهارمین حضور برادران محمودی در جشنواره بین‌المللی فیلم «بوسان» محسوب می‌شود که پیش از این سه بار با فیلم‌های «چند مترمکعب عشق»، «رفتن» و «رونا مادرعظیم» در این جشنواره شرکت کرده و جایزه بهترین کارگردانی برای «رفتن» و جایزه بهترین فیلم برای «رونا مادر عظیم» را به دست آورده بودند.این فیلم محصول مشترک ایران و افغانستان است.

فیلم «شکستن همزمان بیست استخوان» یا «رونا مادر عظیم» برادران محمودی از ۲۰ شهریور اکران می‌شود و آن‌ها به تازگی برای فیلم‌نامه «مردن در آب مطهر» نیز پروانه ساخت گرفته‌اند.