هنر و تجربه مریم شاه‌پوری: خیلی‌ها قبول دارند که فضای مجازی و پخش آنلاین مزایای خاص خودش را دارد اما باورمان نمی‌شود که امروز بلافاصله پس از اولین نمایش جهانی فیلمی مطرح در یک جشنواره درجه یک، می‌شود یک اثر سینمایی و کنجکاوی‌برانگیز را در اینترنت تماشا کرد.

جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز روز گذشته برندگانش را اعلام کرد تا پایان رسمی‌اش رقم بخورد؛ و به‌نوعی هم‌زمان مستند کوتاه لین رمزی (کارگردان آثار تحسین‌شده‌ای چون «باید درباره کوین صحبت کنیم» و «هرگز واقعاً این‌جا نبودی») با عنوان «بریژیت» که در روزهای گذشته بر پرده جشنواره ونیز به نمایش درآمد، حالا در یوتیوب عرضه شده است. البته علاقه‌مندان و پیگیران جدی سینما می‌دانند که این فیلم بخشی از مجموعه مستند بلند «قصه‌های زنان» است و داستان عکاس پرتره بریژیت لاکومب را دنبال می‌کند که در کارش یکی از بهترین‌ها است.

تریلر روان‌شناختی «هرگز واقعاً این‌جا نبودی» که در فرانسه با نام «یک روز زیبا» (در نهایت تضاد با عنوان اصلی و محتوای فیلم) روی پرده رفت، اثر قبلی رمزی بود که واکین فینیکس برای درخشش در آن جایزه بهترین بازیگر جشنواره کن را به دست آورد و جایزه بهترین فیلم‌نامه هم به رمزی رسید؛ و البته که فیلم از فهرست «ده فیلم برتر سال ۲۰۱۸» منتقدان مختلفی سر درآورد.

  • پلی‌لیست