هنر و تجربه: اگر خودتان را جای کمپانی «برادران وارنر» بگذارید و بخواهید از سرمایه کتاب‌های مصور «دی‌سی» بهره ببرید، برای رقابت با ماشین پول‌سازی «مارول استودیوز» چه می‌کنید؟

تلاش وارنری‌ها برای الگوبرداری از فرمول مارول، به فاجعه «لیگ عدالت» ختم شد و شاید به همین خاطر آن‌ها در نهایت تصمیم گرفتند با ساخت «جوکر» به شکل دلخواه کارگردانش تاد فیلیپس (پس از یک سال) موافقت کنند. به این ترتیب، فیلیپس با همراهی یکی از غول‌های عرصه بازیگری، واکین فینیکس، داستانی با درجه نمایشی «آر» (زیر هفده سال با بزرگ‌تر) را درباره یکی از اهریمنی‌ترین شخصیت‌های منفی و شرور تاریخ ابرقهرمان‌ها به تصویر کشیدند؛ بدون این‌که حتی پای یک ابرقهرمان به ماجرا باز شود.

فیلیپس که با «جوکر» معادل ابرقهرمانی «راننده تاکسی» را خلق کرده، به «نیویورک تایمز» گفته است: «شما نمی‌توانید مارول را شکست بدهید چون یک هیولای غول‌آسا شده است. پس باید کاری را انجام بدهید و فیلمی را بسازید که آن‌ها نمی‌توانند از عهده‌اش برآیند.» یکی از کارهایی که فیلیپس انجام داد و مارول از عهده‌اش برنیامد، جذب فینیکس برای ایفای نقش اصلی فیلمش بود. مارول می‌خواست واکین فینیکس نقش اصلی «دکتر استرنج» را بازی کند ولی موفق به جلب رضایت او نشد.

  • پلی‌لیست