هنروتجربه:اسامی برندگان جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو امسال از طریق رسانه‌های اجتماعی اعلام می‌شود.

طبق اعلام برگزارکنندگان جشنواره فیلم تورنتو، برای سرعت بخشیدن به اعلام اسامی برگزیدگان این رویداد سینمایی، مراسم هرساله برگزار نمی‌شود و به جای آن برندگان از طریق شبکه‌های اجتماعی معرفی می‌شوند. بر اساس این گزارش مراسم اهدای جوایز در پایان جشنواره هم زمانی برگزار می‌شود که همه برندگان جوایز در شهر حضور داشته‌باشند.به عقیده گردانندگان جشنواره تورنتو،اعلام اسامی از طریق شبکه‌های اجتماعی به برندگان اجازه می‌دهد تا سریع‌تر از خبر آگاه شده و این لحظه را با مخاطبان و هوادارن‌ در شبکه‌های اجتماعی جشن بگیرند.

به دنبال این تصمیم، جشنواره تورنتو برندگان جوایز پلتفورم و فیپرشی را که هر سال در روز پایانی جشنواره معرفی می‌شدند را زودتر اعلام کرد.

فیلم «مارتین ایدن» ساخته پیترو مارسلو به عنوان برنده جایزه پلتفورم انتخاب شد و«زمزمه» ساخته هیثر یانگ به عنوان برنده جایزه فیپرشی که از سوی منتقدان معرفی می‌شود، شد.«مارتین ایدن» اقتباسی از رمان جک لندن است که داستانش در دهه ۱۸۸۰ در ناپل می‌گذرد و در این فیلم به امروز ناپل آورده شده است. این فیلم به عنوان برنده رقابت پلتفورم جایزه ۲۰ هزار دلاری این بخش را دریافت می‌کند.این جایزه که امسال برای پنجمین سال اهدا شد، مختص  فیلم‌های غیرهالیوودی است.

جایزه فیپرشی را هم  کارگردان کانادایی هیثر یانگ برای فیلم مستند-داستانی «زمزمه» دریافت کرد. در این فیلم نابازیگرانی حضور دارند که اغلب نقش شخصیت خودشان را بازی کرده‌اند.

جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو که از پنجم سپتامبر(۱۴ شهریور) آغاز شده، پانزدهم سپتامبر (۲۴ شهریور) به کار خود پایان می‌دهد.

برچسب‌ها: