هنر و تجربه: شاری اسپرینگر برمن و رابرت پولچینی دو فیلم‌ساز مستقلی هستند که نخستین بار با اولین فیلم داستانی بلندشان «شکوه آمریکایی» (۲۰۰۳) درخشیدند.

«شکوه آمریکایی» در گیشه چهار برابر بودجه دو میلیون دلاری‌اش فروخت و علاوه بر تحسین عموم منتقدان، جایزه فیپرشی جشنواره کن، جایزه بزرگ هیأت داوران جشنواره ساندنس، نامزدی جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی و انبوهی از سایر نامزدی‌ها و جوایز را برای سازندگان جوانش به ارمغان آورد. متأسفانه چهار فیلم بعدی این دو کارگردان جوان نتوانسته‌اند موفقیت بزرگ دیگری را برای‌شان رقم بزنند. به عنوان مثال، آخرین فیلم‌شان «ده هزار قدیس» (۲۰۱۵) است که در جشنواره ساندنس روی پرده رفت و امتیاز میانگین ۶۲ از صد (بر اساس دوازده نقد) را در «متاکریتیک» گرفته است.

در هر صورت، پروژه جدید برمن و پولچینی، یک فیلم تریلر ترسناک است با عنوان «چیزهایی شنیده و دیده شدند» / Things Heard & Seen که به سفارش نتفلیکس ساخته می‌شود و تا این‌جا آماندا سیفرید در حال مذاکره برای بازی در آن است. داستان درباره زوجی جوان است که به مزرعه‌ای در نزدیکی شهر کوچکی در بخش شمالی ایالت نیویورک نقل مکان می‌کنند؛ اما خانه جدیدشان محل قتل صاحبان قبلی‌اش است. به‌تدریج رازهای خانه و ازدواج این زن و شوهر توأمان فاش می‌شوند.

  • پلی‌لیست