هنروتجربه ترجمه مریم شاه‌پوری: فیلم‌ساز نیوزیلندی تایکا وایتیتی به‌تازگی اولین نمایش جهانی اثر جدیدش «جوجو ربیت» را پشت سر گذاشته است؛ هجویه‌ای ضدنفرت که روز گذشته جایزه مهم «انتخاب مردمی» جشنواره تورنتو را برنده شد.

وایتیتی که دوست دارد بین ساخت فیلم‌های استودیویی بزرگ (مثل «ثور: رَگنِراک» محصول ۲۰۱۷) و آثار مستقل (کمدی‌های متفاوتی مانند «شکار آدم‌های سرگردان») رفت‌وآمد داشته باشد، پیش از ساخت قسمت بعدی فیلم‌های «ثور» با عنوان «ثور: عشق و تندر» می‌خواهد یک فیلم فوتبالی مستقل بسازد با عنوان «Next Goal Wins».

به گزارش «هالیوود ریپورتر» یکی از بازیگران اصلی این درامدی، مایکل فاسبندر خواهد بود که این روزها مشغول مذاکره برای بازی در نقش مربی تیم فوتبال است. فیلم بر اساس مستند انگلیسی‌ای به همین نام محصول ۲۰۱۴ شکل می‌گیرد که مایک برِت و استیو جیمیسِن آن را ساخته‌اند؛ فیلمی درباره تیم فوتبال ملی کشور «ساموآی آمریکا» (جزیره‌ای در منطقه جنوبی اقیانوس آرام) که یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های جهان فوتبال است و می‌کوشد با هدایت توماس رونگن به اعتباری دست پیدا کند و به رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ راه پیدا کند.

کمپانی «فاکس سرچ‌لایت» که پخش «جوجو ربیت» را هم بر عهده دارد، در ساخت این فیلم فوتبالی نیز همراه وایتیتی خواهد بود.

پلی‌لیست