هنروتجربه:مستند «نت‌های مسی یک رویا» به کارگردانی رضا فرهمند در جشنواره DMZ کره جنوبی به نمایش در می ‌آید.

به گزارش روابط عمومی فیلم، مستند «نت‌های مسی یک رویا» به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه کنندگی مرتضی شعبانی در جشنواره DMZ کره جنوبی در بخش رقابت بین الملل حضور دارد.

یازدهمین دوره جشنواره DMZ که مهم‌ ترین جشنواره مستند آسیایی و یکی از جشنواره‌های ورودی به اسکار است، در بخش DMZ کره جنوبی که تنها نقطه غیرنظامی جهان است از ۲۰ تا ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۹ برگزار می‌شود.

«نت‌های مسی یک رویا» در بخش بین الملل این جشنواره با ۹ مستند دیگر رقابت می کند که برنده این رقابت به اسکار معرفی می‌ شود.

این جشنواره مهم مستند در منطقه DMZ در مرز میان کره شمالی و کره جنوبی قرار دارد و مکان آغاز اختلافات دو کره بوده است که امروزه به پیشنهاد سازمان ملل به نقطه غیر نظامی و مکانی برای صلح تبدیل شده است.

فیلم مستند «نت‌های مسی یک رویا» که حضور بین الملل خود را با جشنواره لوکارنوی سویس در جمع هفت مستند شاخص سال در مرداد ماه امسال آغاز کرده است، در حال حاضر علاوه بر حضور در جشنواره DMZ در جشنواره کامدن آمریکا نامزد جایزه بزرگ هارل برای بهترین مستند سال و نامزد بهترین مستند جشنواره آسیاپاسفیک نیز هست که جوایز آن به زودی اعلام می‌شود.پخش جهانی  این فیلم را مرجان علیزاده برعهده دارد.