هنروتجربه:زمان نمایش فیلم «نار و نی» که پیش از این ساعت ۲۰ چهارشنبه، ۲۷ شهریور اعلام شده بود، به ساعت ۲۱ تغییر پیدا کرد.

فیلم «نار و نی» ساخته سعید ابراهیمی فر که قرار بود ساعت ۲۰ چهارشنبه، ۲۷ شهریور از سوی باشگاه فیلم هنروتجربه در پردیس سینمایی چارسو به نمایش گذاشته شود، تغییر کرد و این فیلم با یک ساعت تاخیر در ساعت ۲۱ نمایش داده می‌شود.

سخه ترمیم شده «نار و نی» با همکاری فیلم‌خانه ملی ایران ساعت ۲۱ در سالن شماره پنج پردیس سینمایی چارسو و ساعت ۲۰ در هنر شهر آفتاب شیراز و ساعت ۱۹ در پردیس سیتی سنتر اصفهان به نمایش در می‌آید.

«نار و نی» اولین ساخته بلند سینمایی ابراهیمی‌فر محصول سال ۱۳۶۷است. فیلم‌نامه این فیلم را سعید ابراهیمی‌فر، حسین ایری و عزیز ترسه به طور مشترک نوشته‌اند و جهانگیر الماسی، علی‌اصغر گرمسیری، رسول نجفیان، حسین پناهی و محسن قاضی‌مرادی در آن بازی کرده‌اند. پیش از این فیلم‌های «مواجهه» و «شاید عشق نبود» از ابراهیمی‌فر در سینماهای هنروتجربه به نمایش درآمده است.

«نار و نی» که یکی از فیلم‌های جریان‌ساز سینمای ایران در سال‌های پس از انقلاب است، در جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۶۷ مورد توجه قرار گرفت و برنده جایزه ویژه هیات داوران، برنده سیمرغ بلورین بهترین تدوین و برنده سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری شد. هم‌چنین نامزد بهترین فیلم، نامزد بهترین کارگردانی،نامزد بهترین فیلم‌نامه،نامزد بهترین موسیقی متن ،نامزد بهترین فیلم‌برداری،نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد نیز شده بود.

داستان فیلم درباره عکاس جوانی است که در جستجوی عکس‌های مناسبی برای نمایش در حال تمرین «قضیه اوپنهایمر» است و به‌طور اتفاقی با پیرمرد ناشناسی که دچار عارضه قلبی شده، مواجه می‌شود. عکاس جوان شب هنگام او را به بیمارستان می‌رساند و بر نیمکت انتظار بیمارستان با مرور دفترچه خاطرات این پیرمرد، مسیر جدیدی پیش روی خود می‌بیند.

ورود برای علاقه‌مندان به برنامه باشگاه هنروتجربه آزاد و رایگان است اما با توجه به محدودیت سالن نمایش متقاضیان می‌توانند یک ساعت زودتر از محل گیشه بلیت دریافت کنند.