هنروتجربه:تورج اصلانی برای کارگردانی فیلم سینمایی «حمال طلا» جایزه جشنواره بین‌المللی فیلم «دهوک» را دریافت کرد.

فیلم سینمایی «حمال طلا» Gold Runner به کارگردانی تورج اصلانی و به تهیه‌کنندگی منصور سهراب‌پور در بخش رقابتی سینمای جهان هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم دهوک در اقلیم کردستان عراق حضور داشت و توانست جایزه «استعداد نو» این جشنواراه را از آن خود کند. این جایزه ویژه بهترین فیلم اول و یا دوم ساخته کارگردان‌های بین‌المللی حاضر در این جشنواره است.

تورج اصلانی برای کارگردانی این اثر سینمایی جایزه استعداد نو را همراه تندیس طلایی برگ مو و لوح افتخاری از هیات داوران این رویداد سینمایی دریافت کرد. اصلانی  این جایزه را به همه کارگران زحمت‌کش ایرانی تقدیم کرد.

در بیانیه اعضای هیات داوران بخش رقابتی سینمای جهان هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم دهوک در مورد جایزه تورج اصلانی آمده است: «به شیوه‌ای ویژه و با درهم آمیختن سکانس‌های کوتاه و بلند و با حفظ نقش مؤثر وضعیت اقتصادی موجود در داستان فیلم و دردسرهای کاراکترهای این اثر برای خارج شدن از این مخمصه و پرداخت آن از طریق کمدی تلخ؛ جایزه «استعداد تازه» به تورج اصلانی کارگردان فیلم سینمایی «حمال طلا» اهدا می‌شود.»

هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم دهوک در بخش‌های مختلف رقابتی و غیررقابتی از تاریخ ۹ تا ۱۶ سپتامبر ( ۱۸ تا ۲۵ شهریور ماه) در شهر دهوک برگزار ‌شد.

اولین ساخته تورج اصلانی «جینگو» در گروه هنروتجربه اکران شده‌است.