هنروتجربه: تاد فیلیپس کارگردان فیلم «جوکر» گفت از حرفش اشتباه برداشت شده و قصد ساخت ادامه‌ای بر این فیلم را ندارد: «ما همیشه برای یک فیلم کار می‌کنیم».

استقبال از «جوکر» در جشنواره‌های مختلف آنقدر زیاد بود که بلافاصله احتمال ساخت ادامه آن مطرح شد ، اما حالا تاد فیلیپس (کارگردان و یکی از نویسندگان فیلمنامه)ساخت ادامه آن را تکذیب کرد تا  همه شایعات پایان یابد.

شایعه ادامه یافتن «جوکر» در پایان آگوست و از مصاحبه‌ای با خود فیلیپس شروع شد :  «اگر واکین فینیکس و استودیوی برادران وارنر علاقه‌ نشان دهند، من مخالفتی ندارم». اما حالا فیلیپس در گفت‌وگویی با IGN  عنوان کرده است که حرف‌هایش از نظر تئوری بوده و برنامه‌ای برای ساخت «جوکر ۲»  ندارد.

او تصریح کرده است:« حرف من این بود که حاضرم هر فیلمی که واکین بخواهد بازی کند را بسازم. همین کار را هم می‌کنم اما برنامه‌ای برای ادامه این فیلم نداریم. ما همیشه به یک فیلم فکر می‌کنیم».

حرفی که فیلیپس را به دردسر انداخته دقیقا این بوده است : « حاضرم هر فیلمی که واکین فینیکس بخواهد بازی کند را بسازم هر روز هفته. هیچ کس مثل او نیست.اگر او بخواهد فیلمی بازی کند و  مردم فیلم را دوست داشته باشند و برادران وارنر هم بخواهند و بگویند، می‌دانید چه می‌شود؟ خب، حس می‌کنم می‌توانم به چیزهای واقعا عالی فکر کنم».

پیش‌تر فیلیپس احتمال حضور رابرت پتینسون در نقش بتمن و فینیکس در نقش جوکر در یک فیلم را در جشنواره تورنتو تکذیب کرده بود و گفته بود قطعاً چنین چیزی اتفاق نمی‌افتد.

«جوکر» ۴ اکتبر (۱۲ مهر ۱۳۹۸) در آمریکا اکران می‌شود.

•ایندی وایر