هنروتجربه: مدت زمان زیادی تا اکران «مرد جمنی» / Gemini Man باقی نمانده است اما اغلب بحث‌ها پیرامون فناوری‌های پیشرفته‌ای است که در این اثر جدید آنگ لی استفاده شده‌اند.

لی در گفت‌وگوی تازه‌ای به بهانه نمایش ویژه «مرد جمنی» از جزییات جالب توجهی در پشت صحنه فیلم پرده برداشته است. پیش از این اخباری درباره جوان‌سازی ویل اسمیت و بازی او در دو نقش (پیر و جوان) و تکنیک‌های مرتبط منتشر شده و کارگردان فیلم گفته بود که به‌جز فناوری جوان‌سازی، از ضبط حرکت، تصویرپردازی رایانه‌ای و بازی‌های قبلی اسمیت در سایر فیلم‌هایش، برای خلق نسخه جوان‌تر او در «مرد جمنی» استفاده شده است.

اما برای لی پیشرفت‌های فنی واقعی‌ای که این فیلم به نمایش می‌گذارد، در چگونگی فیلم‌برداری آن خلاصه می‌شود و بهره‌گیری از تصاویر سه‌بعدی و فیلم‌برداری های‌فریم ۱۲۰ که در خدمت خلق یک دنیای سینمایی متفاوت قرار گرفته‌اند: «مردم به خلق حادثه و هیجان در فیلم دوبعدی عادت کرده‌اند ولی با فناوری‌های سه‌بعدی و فیلم‌برداری ۱۲۰ فریم بر ثانیه می‌شود آن‌ها را با دیدن جزییات بیش‌تر هیجان‌زده کرد. فکر می‌کنم این شیوه جدیدی از فیلم‌سازی است که دائم میان اول شخص و سوم شخص در رفت‌وآمد است. این زبان و مشغولیت متفاوتی است، هم برای فیلم‌ساز و هم برای تماشاگر… این طوری می‌توان گفت که تجربه دیدن فیلم‌ها در سینما، بیش از داستان‌گویی صرف خواهد بود.»

«مرد جمنی» از یازدهم اکتبر (نوزده مهر) در سینماها به نمایش درمی‌آید.

  • پلی‌لیست