هنروتجربه:آیین دیدار فیلم «زنده باد مرگ» درحالی برگزار شد که یکی از عوامل این فیلم با اشاره به حضور بهروز افخمی در مقام تهیه‌کنندگی این اثر، از فیلم‌سازان دیگری هم که در شرایط به‌سامان فیلم می‌سازند خواست از جوانان برای ساخت فیلم‌های هنروتجربه حمایت کنند.

آیین دیدار فیلم «زنده بادمرگ» با کارگردانی امیر شیرمحمدی و تهیه کنندگی بهروز افخمی شامگاه شنبه ۳۰ شهریور در موزه سینما برگزار شد. پیش از نمایش فیلم، مراسم امضای پوستر با حضور عوامل فیلم از جمله بهروز افخمی و تعدادی از هنرمندان سینما برگزار شد و در ادامه علی شیرمحمدی، یکی از طراحان صحنه و لباس و مجری طرح «زنده باد مرگ» که اجرای برنامه را برعهده داشت، به حضور تماشاگران اشاره کرد:«خوشحالم که جمعیت زیادی برای دیدن این فیلم آمده است و عذر می‌خواهم که ممکن است در شرایط سخت (به صورت ایستاده) فیلم را ببینید.»

او همچنین خطاب به کارگردان‌هایی که توانایی حمایت از سینماگران جوان را دارند، گفت:«این فیلم چند سال قبل با شرایط خاص خودش و به لطف بهروز افخمی ساخته شد. این اتفاق در هنروتجربه کمتر افتاده است اما از کارگردان‌های دیگری که امروز در شرایط خوبی فیلم می‌سازند یعنی در شرایط به‌سامان فیلم می‌سازند، می‌خواهیم این حرکت را رویه‌ای قرار دهند مثل آقای افخمی. با این اقدام، جوان‌هایی که بااستعداد هستند، حمایت می‌شوند. قطعا برای حمایت از فیلم‌سازی در هنروتجربه شرایط مالی، خیلی سخت نخواهد بود و اگر دوستان به جوان‌های با استعداد این مرز و بوم کمک کنند، برای آتیه سینمای ایران است و بهره این اتفاق برای آیندگان ما خواهد بود.»