هنروتجربه:«هفته فیلم فنلاند» به همت موسسه «هنر و تجربه» و همراهی بنیاد فیلم فنلاند با همکاری سفارت فنلاند در سه شهر ایران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه سینمایی هنر و تجربه، در ادامه برپایی هفته های فیلم خارجی در موسسه هنر و تجربه سینمای ایرانیان هفته فیلم فنلاند به همت «هنر و تجربه» و بنیاد فیلم فنلاند با همکاری سفارت فنلاند از ۶ تا ۱۲ مهرماه در سه شهر تهران، اصفهان و مشهد برپا می شودِ

در این هفته فیلم ٩ فیلم بلند و٧ فیلم کوتاه فنلاندی به نمایش درمی آید و لس سارینن مدیرعامل بنیاد فیلم فنلاند، یانا پاسکالا مدیر امور بین الملل بنیاد فیلم فنلاند، کارل آهو تهیه کننده فیلم های«شمشیرباز» و« بال کوچک» و ریتا آلتو کارگردان فنلاندی مهمان ویژه «هفته فیلم فنلاند» هستند.

ازویژگی های این برنامه می توان به این موضوع اشاره کرد که پیش از این هفته فیلمی از کشور فنلاند در ایران برگزار نشده بود.

تالار ناصری خانه هنرمندان ایران در تهران، پردیس سینمایی هویزه مشهد، پردیس سیتی سنتر اصفهان هفته فیلم فنلاند را میزبانی می کنند.

در بخش جنبی «هفته فیلم فنلاند» سه کارگاه فیلمسازی با موضوع تولید مشترک فیلم و تولید فیلم هنری برگزار می شود. این نشست ها با حضور فیلمسازان ایرانی و فنلاندی در تهران، اصفهان و مشهد برنامه ریزی شده است.

 این هفته فیلم عصرگاه شنبه ۶ مهرماه ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان ایران افتتاح می شود.

طراحی پوستر هفته فیلم فنلاند  را بهزاد خورشیدی برعهده داشته است.