هنر و تجربه: برد اندرسن که بیش‌تر با تریلرهای روان‌شناختی «ماشین‌چی» (۲۰۰۴؛ با بازی کریسچن بیل) و «تماس» (۲۰۱۳؛ با بازی هال بری) شناخته می‌شود، به‌زودی با تریلر جدیدی محصول نتفلیکس برمی‌گردد.

«شکسته» / Fractured هم تریلری روان‌شناختی است بر اساس فیلم‌نامه‌ای از آلن مک‌الروی با بازی‌های سام وورثینگتن، لی‌لی رِیب و لوسی کاپری. داستان هم درباره سفر جاده‌ای یک خانواده است که سر از بیمارستان درمی‌آورند و در آن‌جا همسر و دختر ری (وورثینگتن) ناگهان ناپدید می‌شوند.

«شکسته» از یازدهم اکتبر (نوزده مهر) در نتفلیکس عرضه می‌شود اما دیروز ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره «فَنتَستیک فِست» / Fantastic Fest پشت سر گذاشت که هر سال در ایالت آستین تگزاس برپا می‌شود. برد اندرسن که تهیه‌کنندگی و کارگردانی چند قسمت از مجموعه تلویزیونی علمی‌خیالی «فرینج» (۲۰۰۸-۲۰۱۳) را هم در کارنامه دارد، یکی از فیلم‌سازان سینمای مستقل آمریکا است که زمانی بیش از این از وی انتظار می‌رفت.

اندرسن در سال ۱۹۹۶ با اولین فیلم بلندش کمدی «گسست داریان» جایزه بهترین کارگردان جشنواره بین‌المللی فیلم سانتا باربارا را برنده شد و حتی نامزدی جایزه بزرگ هیأت داوران جشنواره ساندنس را هم تجربه کرد؛ اما بعد از «سراسر سیبری» (۲۰۰۸) اندرسن با این‌که همچنان آثار روی‌هم‌رفته قابل قبولی ساخته ولی به‌تدریج افت کرده و از سوی دیگر، بیش‌تر در تلویزیون فعالیت کرده است.

  • پلی‌لیست