هنروتجربه:آیین دیدار مستندهای «زیر صفر مرزی» و «لالایی جنگ» که به مناسبت هفته دفاع مقدس در هنروتجربه اکران شده‌اند،در موزه سینما برگزار شد. در این مراسم یکی از کارگردان‌های این دو فیلم موضوع فیلمش را مسئله امروز کشور دانست.

آیین دیدار مستندهای «زیر صفر مرزی» به کارگردانی مهدی افشارنیک و «لالایی جنگ» به کارگردانی حبیب باوی ساجد شامگاه دوشنبه اول مهر به مناسبت هفته دفاع مقدس در موزه سینما برگزار شد.

پس از مراسم امضای پوستر که با حضور شخصیت‌هایی همچون احمد زیدآبادی ، همایون خسروی دهکردی مدیرمسئول ماهنامه «سینما و ادبیات» و…برگزار شد، مهدی افشارنیک صحبت کرد.

این کارگردان که روزنامه‌نگار نیز هست، درباره اکران مستندش در هفته دفاع مقدس گفت:«دوست داشتم این فیلم در هفته دفاع مقدس اکران شود که به شکل جالبی دوستان هنروتجربه چند روز قبل خبر دادند که این اتفاق افتاده است و از آنها ممنونم. این ایام، هفته خوبی برای اکران فیلم است».

او سپس به موضوع مستند «زیر صفر مرزی» که روایت ناپدید شدن ســرداری در روزهــای آخــر جنــگ است، اشاره کرد:«فیلم درباره شخصیتی است که در دوران جنگ با توجه به کارهایی که کرده بود، خیلی به او ظلم شد. پیچیدگی که الان شخصیت علی هاشمی و منطقه دشت آزادگان دارد، مسئله امروز کشور است. در واقع درک این موضوع اهمیت دارد که  مشکل فقر، عدم سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی، کمبود زیرساخت‌های فرهنگی در آن منطقه جدی است و اگر نتوانیم آنها را حل کنیم، مشکلات در خیلی از مسائل کلان‌تر، گریبان‌مان را می‌گیرد. فیلم دنبال این مسئله است و دراین‌باره طرح پرسش می‌کند».

عکس: یاسمن ظهورطلب