هنروتجربه:سانس ویژه‌ای در برنامه‌های روزانه تماشاخانه هامون راه‌اندازی شده است تا از تئاترهای خلاقانه، تجربی و دانشجویی حمایت شود.

هادی حجازی‌فر، مدیر هنری تئاتر هامون با اشاره به وعده خود برای حمایت از استعدادهای تئاتری درباره راه اندازی سانس ویژه‌ای برای تئاترهای خلاقانه، تجربی و دانشجویی گفت:«این برنامه جدی تئاتر هامون از روز دوشنبه، اول مهر و با اجرای تئاتر «پپ» در سانس ۱۷:۳۰ در این تماشاخانه کلید خورد تا از این به بعد بتوانیم رویدادی مشابه با سینما را با ایجاد زمان ویژه هنروتجربه در عرصه تئاتر رقم بزنیم».

به گفته او این اقدام تلاشی برای ایجاد فرصت دیده‌شدن آن دسته از نمایش‌های باارزش در میان تئاترهای غیرتجاری است که اجرایشان می‌تواند به دیده شدن جایگاه برجسته سازندگان آن‌ها در جامعه تئاتر ایران کمک کند و از سوی دیگر به ذائقه مخاطبان و کیفیت هنری اجراهای موجود نیز چیزی بیافزاید.

او سپس به برنامه‌های این سالن تئاتر اشاره کرد:«در راستای حمایت از گروه‌های تجربی، علاوه بر دو نوبت اجرای اصلی این سالن، برای ساعت ۱۷:۳۰ تدارکی ویژه دیدیم که با بهای بلیت کمتر از یک سو و دریافت سهم کمتر از گروه‌های تئاتری از سوی دیگر، به دیده‌ شدن استعدادهای خوب تئاتر به سهم خود کمک کنیم.»

حجازی‌فر همچنین درباره کیفیت آثاری که قرار است در این زمینه اجرا شوند، عنوان کرد:«برای این‌که مخاطبان ارزشمند این سالن از کیفیت کارهایی که اجرا می‌شوند مطمئن باشند، نمایش‌ها قبل از تایید برای اجرا در این سانس، بازبینی می‌شود و در صورت باکیفیت بودن امکان اجرا برایشان فراهم می‌شود. تنها هدف از راه‌اندازی این برنامه حمایت از گروه‌های جوان و بااستعداد بوده و هست.»