هنروتجربه:فیلم «سفر» به کارگردانی محمد الدراجی کارگردان عراقی در سینماهای گروه هنروتجربه اکران شد.

«سفر» چهارمین فیلم داستانی بلند محمد الدراجی است که سه مستند بلند هم در کارنامه‌اش دیده می‌شود. «سفر» برای اولین بار در بخش سینمای معاصر جهان جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو به نمایش درآمد.این فیلم داستان زنی به نام سارا را روایت می‌کند که در آستانه انجام عملی دور از ذهن قرار دارد اما یک مواجهه پیش‌بینی‌نشده و عجیب، فرصت نظاره کردن عواقب احتمالی عمل خرابکارانه‌اش را برای او فراهم می‌آورد.

«سفر» محصول ۲۰۱۷ عراق، کانادا، انگلیس، فرانسه، قطر، هلند است که در بخش «جلوه‌گاه شرق» سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر هم حضور داشت..«سفر» به عنوان نماینده عراق به اسکار خارجی زبان ۲۰۱۹ معرفی شد.

محمد الدراجی تهیه‌کننده و کارگردان این فیلم در بغداد متولد شده و در رشته فیلم‌سازی در لندن تحصیل کرده‌است.او فعالیت‌های سینمایی‌اش را به عنوان فیلم‌بردار و از سال ۲۰۰۳ با کارگردانی فیلم کوتاه «شماره ۴۳۸» آغاز کرد.الدراجی اولین فیلم بلندش «رویاها» را سال ۲۰۰۶ مقابل دوربین برد و بعد از آن «پسر بابل» (۲۰۰۹) و «شن‌های بابل» (۲۰۱۳) را کارگردانی کرد.

آثار این کارگردان در جشنواره‌های مختلف و معتبری از جمله برلین، کارلووی واری، ورشو، ساندنس، تریبکا، روتردام، سیاتل، اِدینبرو، شب‌های سیاه تالین، آسیا پاسیفیک اسکرین، استانبول، قاهره، بروکلین و … به نمایش درآمده و جوایز مختلفی نیز دریافت کرده است.

«سفر»/کارگردان:محمد الدراجی- نویسندگان فیلم‌نامه:محمد الدراجی ، ایزابل استید- مدیر فیلم‌برداری: دورید المنجم-‌تدوین: هِرو دِلوز، پاسکال کاوانس، محمد الدراجی-موسیقی: مایک کورتزِر، فابین کورتزِر-صدا: الیور لوران-تهیه کننده: محمد جبراه الدراجی، ایزابل استید-بازیگران: عامر علی جبراه، زهرا قندور