هنروتجربه: ژولیت بینوش بازیگر سرشناس سینمای فرانسه جایزه دستاورد اروپایی در سینمای جهان ۲۰۱۹ را دریافت می‌کند.

 آکادمی فیلم اروپایی در سی و دومین مراسم اهدای جوایز فیلم اروپایی، از بازیگری که سابقه همکاری با کارگردان‌های سرشناسی چون  لویی مال، کریشتوف کیشلوفسکی، میشائل هانکه، عباس کیارستمی، دیوید کراننبرگ، جان بورمن، کلر دنی، اولیویه آسایاس و هیروکازو کوریئدا را دارد، تجلیل می‌کند.

ژولیت بینوش  هفتم نوامبر (۱۶ آبان) در برلین و در سی‌ و دومین دوره جوایز فیلم اروپا، جایزه دستاورد اروپا در سینمای جهان را دریافت می‌کند. آکادمی فیلم اروپا این جایزه برای تقدیر از سینماگران اروپایی که تأثیر جهانی بر صنعت سینما گذاشته‌اند در نظر گرفته است

این بازیگر فرانسوی با بازی در فیلم«آبی» سه گانه کریشتوف کیشلوفسکی جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره ونیز را به دست آورد.او هم‌چنین برای «بیمار انگلیسی» (۱۹۹۶) ساخته آنتونی مینگلا برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن مکمل همین‌طور جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره برلین شد. بازی در کمدی رمانتیک «شکلات» (۲۰۰۰) ساخته لاسه هالستروم نیز نامزدی جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را برای بینوش به همراه داشت. بینوش در ۲۰۱۰ نیز برای «کپی برابر اصل» ساخته عباس کیارستمی برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن شد. او اولین بازیگر زن بود که در هر سه جشنواره مهم اروپایی کن، ونیز و برلین برنده جایزه شده‌است.

بینوش سال گذشته ریاست داوران بخش مسابقه بین‌الملل شصت و نهمین جشنواره فیلم برلین را به عهده داشت. تازه‌ترین فیلم او، «حقیقت» ماه پیش فیلم افتتاحیه هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز بود.

هالیوود ریپورتر