هنروتجربه:مسعود حاتمی درحال نوشتن چهار فیلم‌نامه کوتاه و بلند است که به گفته خودش سرمایه‌گذار هم دارد و امیدوار است فیلم کوتاهی که درباره یک آپارتمان و مسائلش است تا اواسط آبان کلید بخورد.

مسعود حاتمی، نویسنده و کارگردان سینما درباره فعالیت خود به‌ خبرگزاری صبا گفت:«دو فیلم‌نامه سینمایی در دست نگارش دارم که اتفاقا سرمایه‌گذار هم دارند و آن‌ها نیز می‌گویند زودتر این آثار را به تولید برسانیم. هنوز نامی برای این فیلم‌نامه‌ها انتخاب نکرده‌ام ولی فضای آن‌ها اجتماعی با رابطه‌های عاشقانه است».

حاتمی که سال‌ها در زمینه فیلم کوتاه فعال بوده است درباره ادامه حضورش در این حوزه توضیح داد:«اتفاقا دو فیلم‌نامه کوتاه هم در دست نگارش دارم که این متون نیز تم اجتماعی دارند و برای ساخت آن‌ها مشکل جذب سرمایه وجود ندارد».

کارگردان فیلم بلند سینمایی «موریانه» افزود:«یکی از فیلم‌نامه‌های کوتاهم فانتزی است و در فضای کوهستانی می‌گذرد. دیگری فضای آپارتمانی دارد و درگیری چند نفر از اعضای ساختمان درباره یک مساله را نشان می‌دهد».

حاتمی در پایان اظهار امیدواری کرد که فیلم کوتاهی که درباره یک آپارتمان و مسایلش است تا اواسط آبان کلید بخورد و دیگری را هم در زمستان بسازد.

از مسعود حاتمی فیلم بلند داستانی «موریانه»در جشنواره جهانی فیلم فجر ۹۶ نمایش داده شده و همچنین فیلم‌های کوتاه «تنازع »و «یازده» از او در گروه هنروتجربه اکران شده است و «تنازع» در سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تندیس هنروتجربه را دریافت کرد.