هنر و تجربه: تریلر نئونوآر رابرت آلتمن با عنوان «خداحافظی طولانی» (۱۹۷۳) بر اساس رمانی به همین نام از ریموند چندلر ساخته شد و الیوت گولد نقش اصلی‌اش را بازی کرده است.

به‌تازگی در جریان نشست پرسش‌وپاسخ نمایش نسخه ۳۵ میلی‌متری «خداحافظی طولانی» در جشنواره ژانر لس‌آنجلس با عنوان Beyond Fest، الیوت گولد از همکاری‌های فوق‌العاده و فراموش‌نشدنی با فیلم‌سازان بزرگ سینما صحبت کرد، از رابرت آلتمن و اینگمار برگمان تا استیون سودربرگ و فیلم‌های «شیوع» و سه‌گانه «اوشن».

با این‌که هرگز خبر ساخت دنباله‌ای بر «خداحافظی طولانی» اعلام نشد ولی گولد فکر می‌کند سودربرگ گزینه بسیار مناسبی برای کارگردانی چنین فیلمی است: «به استیون پیام دادم که اگر دوست داری درباره ساخت دنباله‌ای بر “خداحافظی طولانی” صحبت کنیم.» و البته هنوز اظهار نظری از سوی سودربرگ منتشر نشده است.

اما در خصوص «خداحافظی طولانی» و همکاری با رابرت آلتمن که ایده ساخت فیلم را در آخرین مراحل ساخت فیلم ترسناک روان‌شناختی «تصاویر» (۱۹۷۲) با او مطرح کرده بود، گولد می‌گوید: «من همیشه می‌خواستم این نقش را بازی کنم و جالب این‌که آلتمن گفت: تو خود این آدم هستی. و این در حالی بود که کمپانی «یونایتد آرتیستس» احساس می‌کرد این بازیگر «بیش از حد تازه‌کار» است!

  • ایندی‌وایر